Заступник голови Меджлісу назвав спосіб повернути Крим Україні

Наріман Джелялов розповів, як можна впливати на Росію

Заступник голови Меджлісу назвав спосіб повернути Крим Україні

18 травня Україна вшановує пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов розповів у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" про становище кримських татар на цей час.

"Сьогодні відбувається іспит для міжнародної спільноти, коли одна держава, яка позиціонує себе як велика й сильна держава, порушує міжнародне право, порушує кордони сусідів, захоплює території — як на це відреагує світ.

Потрібно розуміти, що порушення прав громадян України в Криму, зокрема кримських татар, які системно тривають у Криму впродовж 7 років, можна зупинити, тільки примусивши Росію до відновлення кордонів, і щоб вони повернулися в рамки міжнародного права, міждержавних домовленостей", — сказав він.

Читайте також: Депутатка розповіла, як Росія змінює населення Криму: мене дуже вразили цифри

Популярні відео

За словами Джелялова, крім примусу, ніякі інші методи не спрацюють.

"Інакше зупинити всі ці негативні процеси, які там відбуваються, — арешти, обшуки, викрадення людей тощо — неможливо, оскільки Росія не прислухається до обережних заяв. Тільки консолідованою, досить жорсткою позицією потрібно примушувати Росію до дотримання міжнародного права. Я вважаю, що "Кримська платформа" саме на це й повинна бути спрямована — консолідувати міжнародну спільноту й захистити територіальну цілісність держави та права своїх громадян у Криму", — сказав він.

Раніше заступник постійного представника президента України в Криму Таміла Ташева назвала те, що відбувається в Криму, гібридною депортацією.

Джерело Україна 24 Теги