Очільник МЗС назвав єдину умову остаточної втрати Криму

Дмитро Кулеба прокоментував дії Росії в Криму на відкритті виставки про кримських татар

Очільник МЗС назвав єдину умову остаточної втрати Криму

У МЗС презентували виставку з нагоди 77 річниці депортації кримськотатарського народу. Вона об'єднує два мистецькі проєкти, які показують історію Криму до і після депортації 1944 року. Подробиці — в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

Картини написав український художник Юрій Химич, він родом із Кам'янця-Подільського, але довго служив у Криму і там малював картини. Виставку розділили на два зали - до і після депортації. Химич - відомий художник, його картини висять навіть в Конгресі США.

На відкритті був присутній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він сказав, що те, що Росія робить з Кримом, окупація півострова 2014 року, дуже схоже на те, що сталося 1944 року.

Читайте також: Крим перетвориться на "чемодан без ручки" - в МЗС сказали, що Україна готує Росії

Популярні відео

"Сьогоднішня тимчасова окупація Криму — це продовження тієї політики, яка тягнеться від Російської імперії. З завоювання Криму, коли сталася найбільша хвиля міграції кримських татар, до сталінських репресій проти кримських татар, до спроби перетворити Крим на російську територію не тільки формально, але й за населенням. Крим буде остаточно втрачений тільки тоді, коли ми забудемо про нього і змиримося з окупацією. Ми ніколи не повинні цього допустити", — сказав міністр.

Читайте також: У Зеленського висловилися про дії Росії в Криму: йде гібридна депортація

На відкритті також були присутні представники духовенства і кримськотатарського народу. Мустафа Джемілєв заявив, що Крим обов'язково повернеться в українські кордони.

"Коли це станеться — залежить від багатьох факторів. Насамперед, від рішучості самої української держави", — сказав він.

Виставка триватиме кілька місяців, і глава МЗС пообіцяв приводити на неї всіх послів та інших іноземних гостей.

Джерело Україна 24 Теги