Генпрокурорка виступила на Жіночому форумі: головні теми і відео

На заході говорять про протидію насильству та війні

Генпрокурорка виступила на Жіночому форумі: головні теми і відео

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова 14 травня виступила на Жіночому форумі. Теми для обговорення — жінки проти насильства та жінки проти війни. Телеканал "Україна 24" транслював виступ генерального прокурора.

"У нашому повсякденному житті ми виходимо на буденні проблеми сімей. А є у нас великі проблеми, тактичні й стратегічні. І, звичайно, про це потрібно говорити і йти до їх вирішення. З того, що я чую сьогодні, ви, громадянське суспільство жінок, займаєтесь цим — окрім роботи, сім'ї, якогось соціального життя — такими важливими та державотворчими речами.

Я вдячна, що мене сьогодні запросили, і хочу сказати, що ви завжди можете розраховувати на мою підтримку в таких світлих і правильних речах. Биймо цю скелю разом. Я думаю, після сьогоднішнього заходу нас стане значно більше, і ми будемо все це робити із задоволенням, з розумінням того, що це наша місія. І якщо нас буде багато, то ця робота буде легшою", — сказала вона.

Читайте також: Позовів на 1,3 млрд гривень: Венедіктова розповіла про успіхи прокуратури у важливій сфері

Популярні відео

Генеральна прокурорка розповіла, наскільки важливими є гендерна рівність і боротьба з насильством.

"Виправдання насильства, мовчання, невтручання в чужі "сімейні розборки" часто коштують не тільки зламаних доль, а й життів. Тільки у 2019-2020 роках під час домашнього насильства скоєно відповідно 80 і 70 умисних вбивств. Байдужість дійсно вбивча. Ми разом повинні долати стереотипи, які є й у правоохоронців — "б'є, значить любить". Б'є — значить, повинен відповідати перед законом. Гендерна рівність у нашій країні повинна стати правилом життя, а поняття "сильна або слабка стать" - відійти в минуле разом з доказом правоти одного над іншим кулаками, знущаннями або залякуванням. Жінки та чоловіки рівні у всіх сферах діяльності суспільства — так регламентує Конституція. Ця норма Основного закону повинна бути не тільки декларативною", — розповіла Венедіктова.

Раніше Венедіктова оголосила протидію домашньому насильству пріоритетом роботи прокуратури на наступний рік. Вона повідомила, що кожна третя сім'я в Україні зустрічається з насильством. Від 1 до 3 мільйонів дітей щорічно стають його свідками або жертвами.

Джерело Україна 24 Теги