В Україні не повинно бути двох світів — в Авакова висловилися щодо закону про "євробляхи"

Антон Геращенко розповів, що зміниться після набрання чинності законів про розмитнення авто на єврономерах

В Україні не повинно бути двох світів — в Авакова висловилися щодо закону про "євробляхи"

Президент Володимир Зеленський підписав два закони щодо авто з єврономерами. Про ці закони висловився заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Цей закон дає пів року на те, щоб остаточно ті, хто завіз євробляхи, зареєстрували в установленому законом порядку, сплатили певні податки в бюджет, і після цього вже в Україні не повинно бути двох світів. Один світ - це коли українці виплачують повністю всі податки за офіційною процедурою, й інший — завозили євробляхи, їздили на них не реєструючись, користуючись лазівками в законодавстві", — сказав він.

Читайте також: Шукали компроміс: в "Слузі народу" обґрунтували закон про "євробляхи"

Популярні відео

Геращенко розповів, як можна вплинути на ситуацію з цінами на авто в Україні.

"Але головне запитання, на яке влада повинна відповісти народу, - чи готові ми зробити ціни на авто доступними. Колись наприкінці 2000-х років були спеціально підвищені мита на ввезення автомобілів, це робилося тодішніми депутатами, які лобіювали автовиробництво в Україні. Ідея була гарна, проте у підсумку Україна має дуже високі митні збори й податки на ввезення автомобілів, але автовиробництва у нас так і немає. Або ми його зробимо в Україні, або зробімо розумний рівень податків.

З приводу проблеми євроблях — 80-90% злочинів, особливо тяжких, відбувалися на автомобілях з євробляхами, тому що нам складніше відстежувати, кому належить такий автомобіль. Після закінчення пільгового періоду розмитнення ми будемо жорстко виконувати закон у плані штрафів", — сказав він.

Читайте також: Розмитнення "євроблях" має бути мінімальним — Ляшко пояснив чому

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав два закони, спрямовані на тимчасове спрощення механізму розмитнення імпортованих з Європи автомобілів. За ними вживані автомобілі з європейською реєстрацією старше п'яти років, які були ввезені на територію України до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку. Сума акцизного податку залежатиме від віку автомобіля, обсягу й типу двигуна.

 

Джерело Україна 24 Теги