Необхідно з дитячого віку — експерт прокоментував ініціативу Зеленського

Сергій Колебошин розповів про важливість навчання з кібербезпеки

Необхідно з дитячого віку — експерт прокоментував ініціативу Зеленського

Президент Володимир Зеленський оголосив, що в Україні выдбудеться офіційне відкриття Центру кібербезпеки, а також про створення університету з кібербезпеки. Що має собою являти такий університет, розповів заступник голови комітету Ради з питань освіти, науки та техніки Сергій Колебошин в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Звичайно, тим чи іншим чином, епізодично або більш-менш системно, в державі є установи, які цим займаються. Але саме системно на державному рівні, я думаю, це вперше, що президент порушив питання про те, що ми повинні дивитися на проблематику безпеки країни крізь призму освіти. Безпека — це не тільки життєва необхідність, це і міжнародне змагання найосвіченіших, найфаховіших, найкмітливіших", — сказав він.

Читайте також: "З персональними даними в Україні катастрофа": експерт назвав причини

Популярні відео

За словами експерта, навчання кібербезпеці потрібно починати якомога раніше.

"Я б тут дивився комплексно і говорив не тільки про створення університету, хоча про нього, звичайно, треба говорити, а взагалі про кібербезпеку та освіту в цій сфері, починаючи з дитячого віку. Ті виклики, з якими стикаються діти в мережі, несуть загрозу дитині, а значить, і державі. Крім того, має бути навчальний заклад, який навчає цього на найвищому рівні, залучаючи кращих вітчизняних фахівців і міжнародних експертів. Така центральна організаційна роль точно повинна належати державі", — сказав він.

Раніше адвокат Ростислав Кравець в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про найпоширеніші методи шахрайства в інтернеті.

Джерело Україна 24 Теги