У саркофазі ЧАЕС зростає ядерна активність - ліквідатор коментує "страшну новину"

Експерт розмірковує над питанням про першоджерело інформації

У саркофазі ЧАЕС зростає ядерна активність - ліквідатор коментує "страшну новину"

У ядерному паливі, що знаходиться під руїнами Чорнобильської АЕС, зафіксовано зростання реакції поділу. Такі дані опублікував науковий журнал Science. Ліквідатор аварії на ЧАЕС Михайло Притула в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" прокоментував ситуацію. На його думку, турбуватися нема про що, а ажіотаж роздутий у ЗМІ.

"Це "страшна новина". Чому вона "страшна"? Давайте уявимо, як все це відбувалося. На ВВС з'являється стаття про те, що там жевріє ядерне паливо, якесь там барбекю і так далі. Її підготувала дівчина-журналістка зі служби моніторингу ВВС. Цю новину підхоплюють і поширюють по всіх ЗМІ, зараз ви теж говорите, що над Києвом нависла загроза, все буде погано і таке інше. Насправді арка заввишки 103 м повністю накриває саркофаг атомної станції", - сказав ліквідатор.

Читайте також: Чи витримає захист ЧАЕС падіння літака: чиновник дав відповідь

Популярні відео

Притула розмірковує над питанням про першоджерело інформації. За його словами, вона почала поширюватися від не зовсім компетентних людей.

"А хто дав таку інформацію, виникає питання? Журнал Science, а першоджерело в Україні? Що сталося? Два наукових співробітники, один з них молодший науковий співробітник, сектора безпеки, не моніторингу, не спостереження, а сектора ядерної безпеки, не начальник сектора, не начальник відділення, не директор інституту (дали інформацію - ред.). Ці процеси і так були, заради них витрачали мільярди доларів, щоб закрити цю активну маленьку зону, яка залишилася під реактором", - сказав Притула.

Читайте також: У серіалі "Чорнобиль" багато брехні — ліквідатор аварії на ЧАЕС

Раніше на каналі "Україна 24" розповідалося про об'єкт "Укриття", який звели міжнародні компанії. Унікальна будівля є найбільшою спорудою в світі, кожна деталь досліджувалася в лабораторіях і доправлена до України морем.

Джерело Україна 24 Теги