Дорожчають соняшникова олія і пальне: економіст назвав головну причину

Проте Нацбанк прогнозує, що ці тенденції не будуть катастрофічними

Дорожчають соняшникова олія і пальне: економіст назвав головну причину

 

Економіст Владислав Зимовець в ефірі програми "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24" пояснив, чому зростають ціни на пальне і продукти, зокрема соняшникову олію, і чи є проти цього якісь заходи.

"Тенденція відома - що зараз на соняшникову олію, продовольчі товари ціни зростають, оскільки попит великий на світових ринках, він прогнозувався, це відбивається і на українських цінах, бо наші експортери мають вибір - продавати на внутрішньому ринку або на зовнішньому. Оскільки ціни на зовнішньому ринку зростають, то це позначається і на соняшниковій олії, і на інших продуктах харчування. Також це пов'язано з ростом цін на енергоносії. Але Національний банк прогнозує, що ці тенденції не будуть катастрофічними, вони врегульовані, і такий захід НБУ, як підвищення облікової ставки до 7,5%, повинен стримувати інфляційні очікування", - сказав Зимовець.

Популярні відео

За словами економіста, щодо зростання цін на пальне нічого зробити неможливо.

"Основний фактор - зростання світової ціни на нафту, а в України власного видобутку недостатньо, а те, що є, може реалізуватися за світовими цінами, оскільки ми інтегровані в світові ринки. Якимось чином впливати на це уряд не зможе, попередити зростання цін можна, але не втримати від надмірних, шокових коливань. Тенденцію не зупинити", - сказав Зимовець.

Читайте також: Ажіотаж через Росію: економіст пояснив, чи подорожчає популярний продукт

Проте, за словами економіста, в даній ситуації допустимо адміністративне регулювання цін на продукти.

"Для ринкової економіки це неприйнятно, але, з огляду на ті цінові коливання, які зараз можуть бути, можливі певні адміністративні регуляторні обмеження будуть доречні", - сказав Зимовець.

Читайте також: В Україні подешевшає популярний продукт: озвучено прогноз, коли і на скільки

Нагадаємо, раніше економічний експерт Борис Кушнірук у програмі "Сьогодні Ввечері" розповів, що ціни на продукти влітку будуть значно вищими, ніж влітку минулого року.

Джерело Україна 24 Теги