На Україну чекають пікові виплати за боргами: в Зеленського сказали, скільки грошей повернуть

Україна обслуговує борги, які накопичилися за 10 років

На Україну чекають пікові виплати за боргами: в Зеленського сказали, скільки грошей повернуть

Україна 2021 року виплатить за зовнішніми боргами 600 млрд грн, причому чверть цієї суми становлять відсотки за кредитами.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко.

"У березні в нас були пікові виплати за нашими боргами. Взагалі поточного року Україна виплачує 600 млрд грн боргу, з яких 150 млрд грн це відсотки, які ми сплачуємо, і 450 млрд грн ми повертаємо тіло кредиту", - повідомив він.

Читайте також: Рада ухвалить три закони для співпраці з МВФ: Арахамія розкрив подробиці

Популярні відео

За словами Устенка, Україна зараз обслуговує борги, які накопичилися впродовж останніх десяти років.

"Це дуже політично упереджена трактовка, коли говорять, що борги були зроблені впродовж останнього року або двох. Ні, це не так – ми обслуговуємо борги, зроблені 10 років тому. Наступна пікова виплата у нас йде у вересні. Березневі виплати ми пройшли, і ніхто не побачив, що ми їх проходили, а це були великі виплати. У вересні теж великі", - розповів радник президента.

Читайте також: Україні необхідно домовитися з МВФ — економіст назвав крайній термін

Устенко додав, що Україна планує цього року отримати від Міжнародного валютного фонду 2 млрд доларів. За його словами, "з 600 млрд грн, які ми маємо виплачувати цього року, МВФ - це лише 10%".

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", чи зможе Україна відмовитися від кредитів МВФ до 2023 року.

Джерело Україна 24 Теги