Ляшко висловився про важливий закон: "До парламенту нарешті дійшло"

Олег Ляшко розповів, чому для України важливо заборонити імпорт електрики

Ляшко висловився про важливий закон: "До парламенту нарешті дійшло"

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив у програмі "Час Голованова" на каналі "Україна 24", що президент повинен підписати закон про заборону імпорту електроенергії з Росії та Білорусі.

"У президента ще є час підписати законопроєкт, він закінчується завтра. 11 травня — крайній термін, коли, відповідно до Конституції, президент України повинен або підписати, або ветувати й повернути до парламенту зі своїми зауваженнями закон, поданий на підпис. Це закон про заборону імпорту російської та білоруської електрики. Саме за це команда Радикальної партії останні півтора року воює, щоб не було цього імпорту. Мене навіть до тюрми хотіли посадити.

Сьогодні до парламенту — того самого, який відновив імпорт російської та білоруської електрики, нарешті дійшло, я сподіваюся, і вони проголосували за те, щоб його заборонити. Я дуже сподіваюся, що президент підпише цей закон, і він набере чинності. Він дає повноваження НКРЕКП, хоча у неї й так є повноваження, але вони вигадували, що їх немає. Якщо президент підпише закон про заборону імпорту, НКРЕКП матиме всі права і законні можливості заборонити імпорт", — сказав він.

Читайте також: Україні загрожують проблеми з незалежністю - нардепка про ситуацію в енергетиці

Популярні відео

За словами Ляшка, далі потрібно буде стежити за діями НКРЕКП.

"Якщо вони не заборонять імпорт, це чергове підтвердження, що це чиста корупція. Це мародерство, тому що купувати російську та білоруську електрику — значить, грабувати своїх шахтарів, своїх енергетиків, українців, бо це не заплачені до бюджету мільярди, і це вб'є енергетичну незалежність України.

Протести шахтарів — це відповідь на політику влади. Вони вже другий мільярд гривень цього року заплатили за російську та білоруську електрику, а значить, російським і білоруським шахтарям і енергетикам замість українських. Так що шахтарів можна зрозуміти, їм потрібно годувати сім'ї. Якщо вони самі за себе не постоять, то більше вони нікому не потрібні", — сказав він.

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Росії до України здійснювався з жовтня 2019 до березня 2020 року, після чого був припинений. Всього Україна закупила понад 1 млрд кВт-год електроенергії. Імпорт електроенергії став причиною масштабної кризи на енергоринку і збитків українських енергокомпаній.

1 лютого 2021 року стало відомо, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії.

Джерело Україна 24 Теги