Ажіотаж через Росію: економіст пояснив, чи подорожчає популярний продукт

Андрій Новак також пояснив, як в українців змінилася структура споживання

Ажіотаж через Росію: економіст пояснив, чи подорожчає популярний продукт

В Україні не очікується підвищення цін на гречку у зв'язку з тим, що Росія заборонила її експорт.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів економіст Андрій Новак.

"У нас самодостатнє власне виробництво, яке диктується попитом на ринку, а також можливістю експортувати цей продукт. Звичайно, якщо у виробника є можливість експортувати щось, зокрема гречку, він у першу чергу надає перевагу експорту, тому що там може заробити більше. А вже в другу чергу віддає свій продукт на внутрішній ринок", - пояснив економіст.

Читайте також: В Україні подорожчає популярний продукт: скільки заплатять покупці

Популярні відео

За його словами, всі аграрії "на основі досвіду попередніх років, обсягів збуту своєї продукції попередніх років формують свою врожайність, на якій площі вони засівають, і все це базується на нашому попиті як споживачів".

"У нас змінюється структура споживання. Якщо 10-20 років тому основним гарніром у нас була картопля, то зараз ми схильні до моди на здорове харчування, більше споживаємо крупів, перейшли на модні продукти, наприклад, макарони з твердої пшениці. І аграрії реагують на це. Якщо згадати попередні роки, гречаний ажіотаж, як правило, штучний, виникає у нас кожні 3-4 роки. Святе місце порожнім не буває. Повірте, що якщо Росія вирішила не експортувати свою гречку до України, то з радістю місце російської частки займуть українські виробники, а також з інших країн - Казахстану, Польщі. Ринок не буде порожнім, ніякого дефіциту не буде", - розповів Новак.

Читайте також: "Це нормальна інфляція": в Зеленського сказали, як зростуть ціни у 2021 році

Раніше заступник міністра економіки Тарас Качка в ефірі телеканалу "Україна 24" озвучив прогноз щодо цін на продукти в Україні.

Джерело Україна 24 Теги