Субсидії за новими правилами: ексміністр дав важливу пораду українцям

Нові правила жорсткіші, ніж раніше, зазначив Олексій Кучеренко

Субсидії за новими правилами: ексміністр дав важливу пораду українцям

Нові правила призначення субсидій в Україні, що набули чинності з 1 травня, можуть спровокувати невдоволення населення і "конфліктні ситуації". Щоб не мати проблем з їх оформленням, документи варто подавати вже зараз.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів ексміністр з питань ЖКГ, народний депутат від "Батьківщини" Олексій Кучеренко.

"Я раджу вже всім подавати на субсидії, оскільки вони переглядатимуться для всіх, і якщо у вас виникнуть певні проблеми, то краще мати запас часу. Нові правила жорсткіші, дійсно скоротиться кількість субсидіантів, хочемо ми цього чи ні. Таку постанову ухвалено у квітні, вона почала працювати з 1 травня", - сказав ексміністр.

Читайте також: Немає конкретики — експерт розкритикував механізм позбавлення субсидій

Популярні відео

За словами Кучеренка, є "кілька принципових моментів, які потрібно зрозуміти".

"Раніше була зроблена помилка - субсидіям створили імідж "заходь хто хочеш, бери що хочеш", з кожного каналу лунало "а ти вже отримав субсидію?" Потрібно зрозуміти, що субсидії не беруться з повітря, вони беруться з бюджету, тобто за це хтось повинен заплатити, платники податків, бюджетні кошти країна зобов'язана контролювати. Але субсидії пов'язані й з тарифами. Якби у нас не було повної відсутності розумної тарифної політики, я б підтримав жорсткі заходи щодо субсидій. Але оскільки тарифної політики в державі немає, то будуть конфліктні ситуації", - зазначив депутат.

Читайте також: Категорично неприйнятно: ексвіцепрем'єр висловився про субсидії та пенсії

Нагадаємо, з 1 травня 100% отримувачів субсидії в Україні отримуватимуть її живими грошима. Також набудуть чинності нові правила щодо тих, кому субсидії призначатись не будуть.

Зокрема, якщо отримувач субсидії має на депозитному рахунку в банку понад 100 тис. грн, купує нову автівку або валюту одноразово на суму понад 50 тис. грн, йому субсидію не призначать. У Кабміні запевняють, що після запровадження нових правил для більшості отримувачів субсидій нічого не зміниться.

Раніше заступник директора департаменту соцполітики КМДА Максим Бученко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, для чого запровадили нові правила призначення субсидій.

Джерело Україна 24 Теги