Співпраця з США в енергетиці: політолог сказав, що має зробити Україна

Євген Магда розповів, на яке співробітництво може розраховувати Україна

Співпраця з США в енергетиці: політолог сказав, що має зробити Україна

Директор Інституту світової політики Євген Магда розповів у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24", на що може розраховувати Україна в енергетичній співпраці з США.

"Якщо ми хочемо говорити про енергетичну співпрацю з США, то нам не можна купувати електроенергію в Росії та Білорусі, це виглядає як мінімум нелогічно. Разом з тим потрібно сказати, що те, на що ми можемо розраховувати, це участь в диверсифікації постачання газу. І тут є такий момент, що Україна ще 6 років тому домовилася про будівництво інтерконектора з Польщею, але в результаті його будують Польща і Словаччина", — сказав він.

Читайте також: Будемо змінювати ситуацію - новий глава "Нафтогазу" назвав своє головне завдання

Популярні відео

За словами експерта, Україна може тільки під'єднатися до цього інтерконектора.

"Україна може тепер до нього тільки під'єднатися, якщо ми хочемо розраховувати на постачання газу з країн Скандинавії, американського скрапленого газу. Тому що побудувати LNG-термінал Україна не має можливості, бо залежить від доброї волі Туреччини, щоб побудувати такий термінал на Чорному морі. Нам потрібно бути прагматичними та вчитися цьому у США", — сказав він.

Раніше позафракційна народна депутатка Вікторія Гриб заявила, що через ситуацію в енергетиці Україні загрожують проблеми з незалежністю.

Джерело Україна 24 Теги