Будемо змінювати ситуацію - новий глава "Нафтогазу" назвав своє головне завдання

В останні роки компанія зменшувала видобуток газу

Будемо змінювати ситуацію - новий глава "Нафтогазу" назвав своє головне завдання

Голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів про свої головні завдання на новій посаді.

"По-перше, це збільшення власного видобутку. На жаль, "Нафтогаз" останні вже 3 роки зменшував видобуток, при цьому приватні компанії в Україні нарощували видобуток. Це ненормальна ситуація. Ми цю ситуацію будемо змінювати. Робити так, щоби власний видобуток державних компаній збільшувався", - сказав глава НАК.

Читайте також: "Нафтогаз" треба ліквідувати - ексміністр виступив з жорсткою заявою

Популярні відео

Також Вітренко вважає за необхідне підвищити ефективність діяльності "Нафтогазу" на всіх напрямах:

"Раніше був напрям, пов'язаний з транзитом природного газу. Цей напрям включав і відповідні арбітражні процеси проти "Газпрому" в яких "Нафтогаз" переміг. За цей напрям якраз відповідав я. Цей напрямок був у "Нафтогазі" дуже успішним, тому що "Нафтогаз" багато грошей заробив якраз за цим напрямом. Три мільярди доларів ми отримали грошима наприкінці 2019 року, уклали новий контракт з гарантованими платежами у 7,2 мільярди доларів. Але навіть в 2019 році, якщо подивитися прибуток "Нафтогазу" за цим напрямком – транзит, який включає в себе Стокгольмський арбітраж, був більшим, ніж прибуток всього "Нафтогазу". Тобто, решта "Нафтогазу" була збитковою, просто це не було видно. Фактично, ці збитки приховувалися за прибутками за напрямом транзиту".

За його словами, потрібно змінити цю ситуацію, щоб "Нафтогаз" був прибутковим.

"Ми розраховуємо і очікуємо на плідну співпрацю з державою з урядом для того, щоб в інтересах українців збільшити видобуток якомога швидше. Це буде мати і позитивний вектор для державного бюджету, для того, щоб державний бюджет вже міг виплачувати пенсії і соціальні витрати", - зазначив Вітренко.

Нагадаємо, Кабмін на засіданні 28 квітня звільнив Андрія Коболєва з поста глави "Нафтогазу". Коболєв очолював НАК "Нафтогаз" сім років - з березня 2014 року. На його місце був призначений в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Раніше глава партії "Слуга народу", народний депутат Олександр Корнієнко в ефірі телеканалу "Україна 24" дав пораду українцям, які хочуть менше платити за газ.

Джерело Україна 24 Теги