Україні необхідно домовитися з МВФ — економіст назвав крайній термін

Андрій Длігач розповів, чи протримається Україна без грошей від МВФ

Україні необхідно домовитися з МВФ — економіст назвав крайній термін

У Міжнародному валютному фонді заявили, що чекають більшого прогресу від України для отримання чергового траншу. Чи протримається Україна без грошей від МВФ, розповів доктор економічних наук Андрій Длігач у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Ми, звичайно, можемо протягнути, і розмови про те, чи протримаємося ми, це традиційне шапкозакидання. Але Україну цього року очікують великі виплати — тільки за зовнішнім боргом ми повинні виплатити близько 160 млрд гривень, найбільші виплати будуть у вересні — це близько 80 млрд. І, звичайно, Україні буде дуже складно знайти ці гроші, навіть попри те, що через інфляційні процеси, через прискорення відновлення економіки у нас в перші місяці року навіть перевиконання державного бюджету", — сказав він.

Читайте також: Діяти доведеться дуже швидко — економіст про тривожний крок МВФ

Популярні відео

За словами експерта, навіть перевиконання бюджету недостатньо, тому необхідно знайти спосіб домовитися з МВФ.

"Але цього замало, у нас дефіцитний бюджет, і у нас немає зайвих ресурсів. І навіть залучати кошти на зовнішньому ринку під українські цінні папери - там не дуже великий попит. Тому гроші МВФ нам вкрай необхідні. Я вважаю, що стратегічно Україні необхідно до початку червня знайти можливість домовитися", — сказав він.

Раніше постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що Україна для отримання чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду має вирішити проблеми енергетичного ринку.

Джерело Україна 24 Теги