Україна на порозі рекорду - аграрій порадував прогнозом

Крім того, для експорту немає ніяких перешкод

Україна на порозі рекорду - аграрій порадував прогнозом

Цього року Україна може отримати рекордний урожай зернових. Такий прогноз в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" озвучив радник зі стратегічного розвитку Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа. За словами експерта, погодні умови сприяють гарному врожаю.

"З початку 2000-х років активно йдуть інвестиції в технології, оновлюється машинно-тракторний парк, збільшується використання мінеральних добрив, все робиться для того, щоб підвищити продуктивність і урожай. Торік очікувався урожай, близький до рекордного, але літня погода зіпсувала перспективу в першу чергу в пізніх культурах - щодо кукурудзи, соняшнику. Поки що, якщо говорити про погодні умови, то вони близькі до ідеальних. Взимку втрати були мінімальними, і зараз вологість ґрунту достатня для того, щоб розраховувати на гарний урожай, хоча багато залежить від погоди в червні та липні", - сказав Лапа.

Читайте також: Побоюємось за південь – у Гідрометцентрі зробили важливий прогноз щодо врожаю

Популярні відео

Експерт зазначив, що при внутрішньому споживанні 1/3 врожаю проблем для експорту за кордон немає.

"Україна споживає третину від свого виробництва, вона істотно збільшила виробництво зернових культур - на початку 2000-х був урожай 25-35 млн тонн, зараз від 65 до 75 млн тонн. У поточному році, якщо говорити про прогнози Мінекономіки та закордонних аналітиків, вони ще вищі, в діапазоні 74-75 млн тонн. Якщо погода не зіпсується, це будуть показники, близькі до рекорду. При внутрішньому споживанні близько 25 млн тонн фактично 2/3 врожаю ми експортуємо, і тут ніяких загроз немає", - сказав Лапа.

Читайте також: В Україні може підскочити ціна на популярний продукт через Росію

Нагадаємо, раніше в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" завідувачка відділу земельних відносин та природокористування Інституту аграрної економіки Ольга Ходаківська розповіла, що українські аграрії завдяки сприятливій погоді очікують у 2021 році більшого врожаю, ніж роком раніше.

Джерело Україна 24 Теги