В Україні може підскочити ціна на популярний продукт через Росію

З початку року Україна імпортувала гречки на понад 5 мільйонів доларів

В Україні може підскочити ціна на популярний продукт через Росію

В Україні може подорожчати гречка. Про це попереджають у галузевій асоціації. Основною причиною є те, що Росія заборонила її експорт, зокрема і до України. Деталі – у програмі «Економіка» на телеканалі «Україна 24».

Гречку росіяни додали до переліку товарів, що є життєво важливими для внутрішнього ринку. Фахівці зазначають: Україна залежить від постачання саме із Росії. З початку року Україна імпортувала гречки на понад 5 мільйонів доларів. А все через катастрофічний дефіцит власного виробництва. За 4 роки площі посівів гречки в Україні впали втричі – до 60 тисяч гектарів, а мінімально необхідні для нашої держави – це 150 тисяч.

Читайте також: В Україні подорожчає популярний продукт: скільки заплатять покупці

Популярні відео

«Для нас це не можна сказати, що новина приємна, але і сигнал, який повинен підштовхнути наших виробників – сприяти активному вирощуванню гречки на своїй території. Гречки фактично немає. На балансі сільськогосподарських підприємств і великих переробних підприємств дуже незначні залишки гречки. Це об’єктивний фактор, який все таки підштовхує виробника до підняття ціни», - заявив виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

Гречка за рік подорожчала на 34,4%. Наразі кілограм крупи коштує в середньому від 32 до 50 грн, залежно від виробника. В асоціації прогнозують, що до кінця року ціна на гречку може зрости до 70-80 грн.

Читайте також: "Це нормальна інфляція": в Зеленського сказали, як виростуть ціни в 2021 році

Раніше заступник міністра економіки Тарас Качка в ефірі телеканалу "Україна 24" озвучив прогноз щодо цін на продукти в Україні.

Джерело Україна 24 Теги