Зарплати зростатимуть: директор компанії з пошуку роботи дав прогноз

"Минулого року був ринок того, хто шукає роботу, нинішній рік - це ринок роботодавця", - зазначив Михайлов

Зарплати зростатимуть: директор компанії з пошуку роботи дав прогноз

Директор рекрутингової компанії Віталій Михайлов в ефірі програми «Сьогодні Ранок» на телеканалі «Україна 24» пояснив, чому в Україні зростає середня зарплата.

«Я промоніторив сайти пошуку роботи, зранку було 77 тисяч вакансій. Для порівняння: рік тому під час пандемії коронавірусу було 20 тисяч вакансій. Середня зарплата в Україні, зокрема в Києві, зросла. За минулий рік офіційна зарплата зросла на 10%. Безробіття зросло, скоротили 600 тис. людей, але зарплата зросла», - зазначив експерт.

Читайте також: В Україні зросла середня зарплата: економіст вказав на важливі нюанси

Популярні відео

Він пояснив, чому середня зарплата зросла.

«По-перше, через інфляцію. Життя стало дорожчим - і зарплати зросли. По-друге, зараз ситуація змінилася, якщо минулого року був ринок того, хто шукає роботу, то нинішній рік - це вже ринок роботодавця. І ми повернулися до допандемійної ситуації, коли не роботодавець обирав людину на роботу, а той, хто шукає роботу, вибирає, в якій компанії працювати. Відповідно, ось вам і зростання зарплати. Зарплати зростатимуть й далі, попри безробіття, не вистачає робочих рук як некваліфікованих, так і кваліфікованих», - заявив Михайлов.

Читайте також: Хто в Україні найбільше заробляє: експертка назвала спеціальності

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна поділилася планами щодо збільшення прожиткового мінімуму.

Джерело Україна 24 Теги