Економіст розповів, скільки хліба на зарплату можуть купити поляк і українець

Олег Пендзин пояснив різницю в доходах громадян України та Польщі

Економіст розповів, скільки хліба на зарплату можуть купити поляк і українець

Економіст Олег Пендзин в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" на прикладі харчових продуктів пояснив різницю в доходах населення України та Польщі.

"Мене як споживача більше хвилює не цифра на ціннику, а скільки за свій дохід я можу придбати того чи іншого товару. Ми зробили цікавий розрахунок - взяли 18 продовольчих позицій і порівняли, скільки цих позицій може взяти українець і поляк. Українець може взяти 14 таких наборів, а поляк - 52. І за свою зарплату, наприклад, українець може взяти 400 буханок пшеничного хліба, а поляк - 1800 буханок", - сказав економіст.

Читайте також: В Україні подешевшає популярний продукт: озвучено прогноз, коли й на скільки

Популярні відео

За словами Пендзина, середня українська родина витрачає на продукти більше сімейного бюджету, ніж польська.

"Тут не стільки питання в ціні, скільки у співвідношенні ціни та наших з вами доходів. Ми дуже мало отримуємо грошей, і це тягне за собою таке ставлення до цін. Європейська сім'я витрачає на продукти 15% бюджету, українська - 50%", - сказав Пендзин.

Читайте також: Небезпечно для дітей: лікар попередив українців щодо популярних продуктів

Нагадаємо, раніше економічний експерт Борис Кушнірук у програмі "Сьогодні Ввечері" розповів, що ціни на продукти влітку цього року будуть значно вищі, ніж влітку минулого року.

Джерело Україна 24 Теги