Діяти доведеться дуже швидко — економіст про тривожний крок МВФ

Андрій Новак розповів, чим може обернутися відкликання економіста Міжнародного валютного фонду

Діяти доведеться дуже швидко — економіст про тривожний крок МВФ

Міжнародний валютний фонд відкликав з України старшого економіста Європейського департаменту. Чим це загрожує Україні, розповів економіст Андрій Новак в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Думаю, що відкликання провідного спеціаліста МВФ з України — це навіть не дзвіночок, це сильний дзвін. Тому уряду потрібно, по-перше, переосмислити, що відбувається з наглядовими радами, з управлінням на держпідприємствах, по-друге, діяти доведеться дуже швидко, тому що в вересні починаються великі боргові виплати України, і якщо не буде нових валютних вливань, тільки силами державного бюджету ми просто не зможемо на всі 100% оплачувати держборг. А це у фінансовому світі називається "дефолт", — сказав він.

Читайте також: Без кредитів МВФ борги України зростають — Яценюк

Популярні відео

Експерт вважає, що без рішучих кроків МВФ не змусить Україну виконати зобов'язання.

"Уже приблизно півтора року прогнозують, коли до нас прийде черговий транш, "ось-ось прийде", зараз чергове "ось-ось". Але без вирішення питань, які є вимогами МВФ, ми транш просто не отримаємо, це єдиний механізм, як примусити українську владу щось робити. Якщо не "шантажувати" траншем, то за власною ініціативою нічого ніхто робити не хоче", — сказав він.

Раніше постійний представник МВФ в Україні Гьоста Люнгман заявив, що Україна для отримання чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду має вирішити проблеми енергетичного ринку.

Джерело Україна 24 Теги