Можна вважати компенсацією — банкір пояснив вплив травневих вихідних на економіку

Сергій Фурса розповів, як позначаться на економічній ситуації додаткові вихідні

Можна вважати компенсацією — банкір пояснив вплив травневих вихідних на економіку

У травні в українців 13 вихідних. Як додаткові вихідні можуть позначитися на економіці, розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Все дуже відносно. Всього плюс три вихідних. Це буде мінус у промислового виробництва і т.д. З іншого боку, це період, коли люди активно витрачають гроші, причому поточного року відпочивають переважно в Україні та витрачають в Україні. А це, знову-таки, плюс в українську економіку. Сфера послуг чим далі, тим більше стає домінуючою, і вихідні - це дуже важливо, можливо, навіть більше, ніж робочі дні", — сказав він.

Читайте також: Карантин в Україні: чиновник розповів про роботу шкіл та садочків після 5 травня

Популярні відео

За словами Фурси, додаткові вихідні можна вважати компенсацією для сфери послуг.

"Під час локдаунів закривали ресторани, сферу послуг, а це якраз ті сфери, які виграють від вихідних. У вихідні люди витрачають гроші, які не могли витрачати на локдауні, тому це свого роду компенсація. Насправді велика частина економіки локдауну не відчувала, у нас локдаун досить "лайтовий" в порівнянні з локдаунами в Європі та США", — сказав він.

Читайте також: Половина рестораторів не отримала допомогу за карантин: названі причини

Також Фурса висловив версію, чому не всі ресторани відкрилися з послабленням карантину з 1 травня.

"Я сподіваюся, що вірна версія, яку зараз висловлю я, а не те, що вони не витримали локдауну. Можливо, вони вирішили, що на травневі свята багато людей виїжджає з Києва та великих міст і їдуть, умовно кажучи, садити картоплю. І вирішили не витягувати людей на роботу, краще перечекати свята і потім вже стартувати", — сказав він.

Раніше голова Комітету економістів України Андрій Новак розповів, що буде з доходами українців.

Джерело Україна 24 Теги