Половина рестораторів не отримала допомогу за карантин: названі причини

Голова Української ресторанної асоціації розповів, як ресторатори пережили карантин

Половина рестораторів не отримала допомогу за карантин: названі причини

Більшість ресторанів під час карантину не могли ефективно працювати тільки на винос, розповів президент Української ресторанної асоціації Сергій Трахачов у програмі "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24".

"У більшості закритих областей зняли червону зону, в тому числі в Києві, і ресторани вже зможуть працювати, зокрема й на літніх майданчиках. Тож радіти є чому, але хотілося б, щоб ми цю радість могли прогнозувати й планувати, і щоб влада нам допомагала.

Об'єктивно на доставку може ефективно працювати приблизно п'ята частина, тобто 20% ресторанів. Переважна кількість або не працювали на доставку взагалі, або робили це дуже слабо. Ми розуміємо, що далеко не всі страви можна їсти на доставку. В основному це піца, суші, бургери — ось основна трійка страв на доставку, які добре продаються. Всі виживають як можуть, втрати дуже великі. Найбільші втрати насправді — це люди. Ми за карантин втратили приблизно третину наших команд", — сказав він.

Читайте також: Ресторанний бізнес сильно просів через карантин: ресторатор назвав тривожні цифри

Також Трахачов розповів, чи всі ресторатори змогли отримати виплати від держави в розмірі 8 тисяч гривень.

"У перший карантин ми зафіксували отримання такої допомоги на рівні 50%. Чому так — частина, приблизно 20%, не захотіла отримувати цю допомогу: хтось боявся, хтось вважав це насмішкою від держави. 30% не отримали допомогу, тому що отримували тільки ті, у кого КВЕД (код діяльності, який присвоюється підприємцю) відповідав саме цій діяльності, і він повинен бути основним, хоча це не зовсім справедливо. Наразі поки немає цифр, оскільки влада не дуже оперативно видає цю допомогу, і частина заявок досі знаходиться в обробці", — сказав він.

Раніше голова Комітету економістів України Андрій Новак розповів, що буде з доходами українців.

Джерело Україна 24 Теги