Економіст розповів, що буде з доходами українців: є невтішні дані

Реальна економіка країни падає, зазначив Андрій Новак

Економіст розповів, що буде з доходами українців: є невтішні дані

Українцям не варто розраховувати на реальне зростання доходів в умовах падіння економіки.

Про це розповів в ефірі програми "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24" голова Комітету економістів України Андрій Новак.

"Реальне зростання доходів буде набагато меншим, ніж номінальне, тому що воно відбувається за рахунок зростання мінімальної зарплати. А частка українців, які дійсно працювали лише на мінімальну зарплату, є дуже невеликою. Більшість українців по бухгалтерії отримували мінімальну зарплату плюс доплати у конвертах. Зараз тільки збільшиться бухгалтерська частина мінімальної зарплати, тому суттєвого зростання реальних доходів для переважної більшості українців не буде", - сказав він.

Читайте також: Що буде з курсом долара: економіст дав прогноз до кінця року

Популярні відео

Також Новак зазначив, що "є досить невтішні дані за підсумками першого кварталу цього року".

"Зокрема за перший квартал цього року порівняно з першим кварталом минулого року – падіння промисловості на 2%, аграрного сектору – на 5%, вантажообігу – на 6%, будівництва – на 13%. Все це галузі економіки, які дають переважну більшість частки ВВП країни. Тобто реальна економіка падає, і розраховувати, що в реально падаючій економіці у нас будуть зростати реальні доходи населення – це з економічної точки зору просто неможливо", - пояснив економіст.

Читайте також: "Це нормальна інфляція": в Зеленського сказали, як виростуть ціни в 2021 році

Раніше інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі телеканалу "Україна 24" дав пораду українцям, де і в якій валюті краще тримати заощадження.

Джерело Україна 24 Теги