Що буде з курсом долара: економіст дав прогноз до кінця року

Ситуація на зовнішніх ринках сприятлива для України, зазначив Григорій Кукуруза

Що буде з курсом долара: економіст дав прогноз до кінця року

В Україні курс гривні до долара влітку буде зміцнюватися, до кінця року також не варто очікувати значних коливань американської валюти.

Такий прогноз озвучив в ефірі програми "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24" економіст Григорій Кукуруза.

"До кінця травня курс долара вийде на рівень 27,5-27,6 грн. Гривня буде посилюватись. До кінця літа курс буде 27,2-27,3 грн за долар. Цьому значно сприяє і ослаблення самого долара США до євро, до юаня. Гривня посилюється – це очевидний тренд. Взагалі ситуація в світі на сировинних ринках достатньо сприятлива для України, тому що не відбувається традиційного дефіциту торгового балансу. Кордони залишаються закритими, українці не вивозять традиційні 3-5 млрд доларів, як вони звикли, на туризм", - пояснив економіст.

Читайте також: "Це нормальна інфляція": в Зеленського сказали, як виростуть ціни в 2021 році

Популярні відео

Щодо ситуації наприкінці року, Кукуруза заявив, що буде "оптимістичним, що ми залишимось на рівні 27,0-27,5 грн за долар".

"Можливі певні коливання в бік підвищення курсу за рахунок того, що є певна бюджетна заборгованість, яка накопичується протягом усього року, зокрема перед компаніями-нерезидентами", - додав він.

Раніше інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі телеканалу "Україна 24" дав пораду українцям, де і в якій валюті краще тримати заощадження.

Джерело Україна 24 Теги