Повторення 1991 року: ексміністр жорстко висловився про ідею з пенсіями

Андрій Рева навів приклади країн Східної Європи, де ідея з накопичувальною системою не спрацювала

Повторення 1991 року: ексміністр жорстко висловився про ідею з пенсіями

Верховна Рада відправила на доопрацювання закон про накопичувальну систему пенсій. Ексміністр соціальної політики Андрій Рева висловився про ситуацію в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Я не просто критикував (проєкт накопичувальної системи пенсій — ред.), а й називав це аферою, і не тільки я. До цього законопроєкту 2683 прикладений висновок антикорупційного комітету, який підписаний заступником голови комітету Галиною Янченко. Вона, в принципі, висловила всі головні претензії до цього законопроєкту. Він не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, містить серйозні корупційні ризики, які виражаються в тому, що держава по суті створює нову фінансову піраміду з непередбачуваними наслідками. Ми вже пережили в 1991 році крах радянського Ощадбанку, коли пропали всі накопичення у людей, і, по суті справи, цей законопроєкт пропонує повторення 1991 року. Тому висновок антикорупційного комітету був досить жорстким", — сказав він.

Читайте також: Категорично неприйнятно: ексвіцепрем'єр висловився про субсидії та пенсії

Популярні відео

 

Також Рева розповів про те, що сталося з накопичувальною системою в інших країнах.

"Далі є висновок головного науково-експертного управління, де чітко написано, що не потрібно плутати праведне з грішним. Коли нам розповідають про обов'язкову накопичувальну пенсійну систему, наводять як приклад США, Британію, Францію, Німеччину — тобто розвинені країни, де є фондовий ринок. Але чомусь всі мовчать про країни Східної Європи, які 20 років тому зробили те, до чого закликає Третьякова (автор законопроєкту — ред.). Так ось, у висновку науково-експертного управління приводяться приклади, що трапилося з обов'язковою накопичувальною системою в Польщі, Угорщині й таке інше. Я не буду вдаватися в деталі, просто скажу: вона всюди рухнула.

У Чехії ввели в 13-му, а в 16-му згорнули, в Польщі майже всі ці внески, які накопичилися, перевели до солідарної системи, в Латвії, Литві та Естонії загинула ця система. Найпоказовішим, на мій погляд, було в Хорватії, де 20 років вона була, накопичили на 4 млн населення 15 млрд євро. А потім були змушені швидко згорнути цю систему, оскільки з'ясувалося, що люди, які отримуватимуть пенсію з двох джерел у 2022 році, порівняно з тими, хто отримував тільки з солідарної системи, отримають за той самий період на 18% менше. Вони дозволили людям забирати накопичене і передавати в солідарну систему. Не проблема забрати у людей гроші. Проблема в тому, що гроші повинні працювати в економіці", — сказав він.

Раніше Андрій Рева розповів, де надійніше за все тримати пенсійні накопичення.

Джерело Україна 24 Теги