В Україні зросла середня зарплата: економіст вказав на важливі нюанси

Борис Кушнірук розповів, де зарплати зросли найбільше

В Україні зросла середня зарплата: економіст вказав на важливі нюанси

Середня заробітна плата в Україні за останній місяць зросла на тисячу гривень і тепер становить 13 612 гривень. Економічний експерт Борис Кушнірук розповів у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24", в яких галузях зарплати зросли найбільше.

"Ситуація досить цікава і неоднозначна. По-перше, потрібно зазначити, що, наприклад, у промисловості зарплата за січень-березень цього року відносно минулого року зросла лише на 11%, а в цілому — на 16. Відповідно, цікаво, в яких сферах зросла більше. Зросли зарплати в бюджетній сфері досить суттєво, це показово з точки зору регіонального аспекту. Київ, який раніше був лідером, показав найменше зростання, при цьому зросли регіони. Це непогано, це зменшує розрив зарплат Києва та великих міст і маленьких населених пунктів. Істотно зросли зарплати працівникам освіти, медикам", — сказав він.

Читайте також: Хто в Україні найбільше заробляє: експертка назвала спеціальності

Популярні відео

Експерт назвав і негативні сторони.

"Але потрібно розуміти, що в реальному секторі, який і створює додаткову вартість в економіці, зростання зарплат нерівномірне. Збільшилися зарплати в сировинних галузях, де зросли ціни на зовнішніх ринках. Там роботодавці мають можливість підвищити зарплати. При цьому в переробній галузі зростання зарплат значно менше", — сказав він.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна поділилася планами щодо збільшення прожиткового мінімуму.

Джерело Україна 24 Теги