Будете бомбити Київ - відключимо SWIFT: банкір розповів, як Європа лякає Росію

На думку Сергія Фурси, наслідки для Росії будуть гірші, ніж для Ірану

Будете бомбити Київ - відключимо SWIFT: банкір розповів, як Європа лякає Росію

У разі відключення Росії від міжнародної системи банківських платежів SWIFT її економіка перейде в середньовічний стан.

Таку думку в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

"Це було б дуже катастрофічно для економіки Росії, причому навіть більше, ніж для економіки Ірану, оскільки економіка Росії більш глобалізована, більш інтегрована в світову економіку. Інша справа, що зараз ймовірність відключення Росії від SWIFT дуже і дуже низька, ніхто серйозно це зараз не розглядає", - сказав банкір.

Читайте також: Санкції не допоможуть: Ляшко назвав єдиний спосіб зупинити Путіна

Популярні відео

За словами Фурси, потенційна можливість відключення SWIFT - це метод тиску на Росію.

"Ця функція потенційного відключення від SWIFT - це для того, щоб Росія не робила чогось. Щоб там знали, що на столі лежать ось такі санкції - якщо ви перейдете межу, будете бомбити Київ, то вам відключать SWIFT. І говорити - це більш ефективно, ніж застосувати. Тому що якщо застосувати це до Росії, то її економіка відразу перейде до Середньовіччя. Але і в Кремлі перейдуть до якихось повністю ненормальних дій, бо не буде вже стопів якихось", - вважає Фурса.

Читайте також: Ситуація погана: російський політолог про санкції проти Путіна

Раніше перший президент України, глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що в разі прийняття позитивного рішення про відключення SWIFT російська економіка буде зруйнована.

Відзначимо, що група депутатів Європарламенту запропонувала відключити Росію від SWIFT і відмовитися від поставок нафти і газу в разі, якщо зосередження військ біля кордонів України переросте у вторгнення Росії на територію України. Це питання розглядається 29 квітня.

Джерело Україна 24 Теги