В Україні хочуть підвищити прожитковий мінімум: ексміністр оцінив ідею "слуг народу"

Андрій Рева розповів, скільки грошей потрібно на реалізацію такої ініціативи

В Україні хочуть підвищити прожитковий мінімум: ексміністр оцінив ідею "слуг народу"

Ініціатива "Слуги народу" щодо підвищення прожиткового мінімуму в Україні до 40% від середньої зарплати є нездійсненною.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" заявив ексміністр соціальної політики Андрій Рева. На запитання, чи може Україна собі дозволити прожитковий мінімум близько 5000 грн, як пропонує депутатка від "Слуги народу" Галина Третьякова, Рева відповів:

"Ми можемо собі це дозволити лише в одному випадку - коли пані Третьякова більше не буде народним депутатом і головою комітету соціальної політики. Всі її пропозиції зводяться до популістичних заяв щодо підвищення соціальних стандартів, а на практиці ведуть до зменшення фінансування програм соціального захисту населення".

Читайте також: Пенсія 7 тисяч: міністерка назвала три необхідні кроки

Популярні відео

Ексміністр навів конкретні цифри:

"Стосовно пенсій, то на сьогодні прожитковий мінімум для непрацездатних осіб з 1 січня становить 1769 грн. А середня пенсія в Україні - 3708 грн. Тобто, для того, щоб мінімальну пенсію вивести на прожитковий мінімум до 5000 грн, потрібно не менше 100 млрд грн. Я б дуже хотів запитати пані Третьякову, як вона бачить реалізацію цієї своєї ідеї? Якщо за минулий рік недобір по єдиному соціальному внеску в нас становив 19 млрд грн, ми закінчили рік з тим, що Державному казначейству Пенсійний фонд не повернув 13 млрд грн, і загальна сума неповернутих казначейських позичок становить 63 млрд грн. Цього року вони скоротили фінансування Пенсійного фонду на 8 млрд грн. А тепер Третьякова виступає з ідеєю - давайте піднімемо прожитковий мінімум до 5000 грн".

Читайте також: "Комусь достатньо 3 тис. грн на місяць": ексміністр про цифру бідності в Україні

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" поділилася планами щодо збільшення прожиткового мінімуму.

Джерело Україна 24 Теги