Немає конкретики — експерт розкритикував механізм позбавлення субсидій

Андрій Павловський розповів, що потрібно уточнити в питанні субсидій

Немає конкретики — експерт розкритикував механізм позбавлення субсидій

У питанні позбавлення українців субсидій багато неясностей, заявив експерт з питань соцполітики Андрій Павловський у програмі "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24". Так він прокоментував нововведення, згідно з яким українцям доведеться з 1 травня переоформляти субсидії на послуги ЖКГ з більш жорсткою перевіркою.

"Якщо держава витрачає десятки мільярдів гривень на субсидії в держбюджеті, то вона має право перевіряти, наскільки законно й ефективно надається ця соцдопомога. Водночас останні перевірки Міністерства фінансів показали, що з майже 400 млрд на всі соціальні програми допомоги виявили порушень на 1, 5 млрд грн, це менше ніж пів відсотка. Не так вже й багато нечесних, недобросовісних громадян, таких багатих шахраїв, які хочуть прикинутися бідними", — сказав він.

Читайте також: Субсидії почнуть жорсткіше контролювати: в Мінсоцполітики розкрили деталі

Популярні відео

Експерт пояснив, що необхідно чіткіше визначити умови, за яких людина може втратити субсидію.

"Якщо виявлено ​​незаконно оформлену субсидію, то, відповідно до закону, виплата припиняється всій сім'ї, а порушник повинен всю суму, яку отримав до цього, повернути до держбюджету. Якщо сума буде більша, то можуть і кримінальну справу відкрити. Сам факт наявності банківського депозиту, купівлі валюти, перетину кордону є формальною підставою для позбавлення субсидії.

Водночас немає конкретики, уряд досі не визначив критерії — наприклад, сам факт наявності депозиту чи величина доходу з депозиту? Можливо, літня людина собі "гробові" на смерть відкладає, відкрила собі депозитний рахунок і там кілька тисяч гривень, це ж незрівнянно з сумою самої субсидії за рік. Або людина купила 100-200 доларів, так що, позбавляти всю сім'ю субсидій? З поїздками за кордон — людина може поїхати на лікування за кошти благодійних організацій, або до родичів, це ж необов'язково поїздки з метою заробітку або дорогого відпочинку. Потрібне роз'яснення Міністерства фінансів, Міністерства соцполітики", — сказав він.

Читайте також: Категорично неприйнятно: ексвіцепрем'єр висловився про субсидії та пенсії

Нагадаємо, з 1 травня в Україні зміняться правила нарахувань субсидій. Кабінет міністрів посилив адресність надання допомоги, і деякі можуть втратити компенсації на оплату комунальних послуг.

Джерело Україна 24 Теги