Категорично неприйнятно: ексвіцепрем'єр висловився про субсидії та пенсії

Павло Розенко розкритикував ініціативи Кабміну

Категорично неприйнятно: ексвіцепрем'єр висловився про субсидії та пенсії

У Кабміні хочуть змусити українців віднести в банк всю готівку, яку вони накопичили, і заплатити з неї 5% податку. Це нібито допоможе їм вийти в "білу" і перестати ухилятися від податку. Цю ініціативу прокоментував колишній віцепрем'єр-міністр Павло Розенко в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Це категорично неприйнятно. Влада, ймовірно, шукає резерви для поліпшення ситуації в держбюджеті, і робить це коштом простих громадян. Це поки проєкт, але є ще й нова ініціатива, вже затверджена урядом, що з 1 травня всіх субсидіантів чекає перепризначення субсидій, причому їм потрібно знову подати всі документи тощо. Ви уявіть собі, зараз 3 млн домогосподарств, які кинуться переоформляти субсидії, і це під час карантину. Влада намагається економити та поповнювати бюджет не внаслідок поліпшення економічної ситуації, а робить нові податки або обмежує громадян у соціальних правах", — сказав він.

Читайте також: Не треба слухати аферистів: ексміністр розповів, де тримає пенсійні накопичення

Популярні відео

Також Розенко відповів на запитання, що відбувається з пенсіями для ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

"Ситуація негативна, і мені дуже шкода говорити про те, що останнім часом будь-які кроки в цьому напрямку майже припинилися. Нагадаю, що у 2017 році ми робили пенсійну реформу, перший етап, де передбачили перерахунок пенсій військовим, чорнобильцям тощо. Але останнім часом підвищення пенсій не відбувається. Підвищення соцвиплат в цілому для абсолютної більшості населення заморожено. Мінімальна пенсія збільшується на 40-50-60 грн за пів року — це не можна назвати інакше як знущанням", — сказав він.

Раніше лідер Радикальної партії Олег Ляшко назвав дві умови для радикального підвищення пенсій в Україні.

Джерело Україна 24 Теги