Відпочинок на травневі свята — названі найпопулярніші місця і вартість

Експерти розповіли, скільки коштує відпочинок в Україні та за кордоном

Відпочинок на травневі свята — названі найпопулярніші місця і вартість

Навіть під час жорстких обмежень можна знайти цікаві варіанти відпочинку на травневі свята. Скільки доведеться віддати за відпочинок та як зекономити — в сюжеті програми "Економіка" на каналі "Україна 24".

5 тисяч гривень за 4 дні — стільки коштуватиме самотній відпочинок у Туреччині перед травневими святами. Саме у цей час фахівці рекомендують брати відпустки, бо подорожувати зараз  менш затратно. До того ж, як зазначають експерти туристичної галузі, саме в Анталії курорт для українців найближчий і найдешевший серед закордонних. Навіть, з розрахунком того, що ціни тут за рік зросли на 15%.

"5,5 тисяч гривень — це навіть не 200 євро. І відповідно ви за ці гроші отримуєте переліт в обидва боки, страхування, проживання в 4-зірковому готелі, ще й з харчуванням. Знайдіть мені хоча б один відпочинок в Україні, де можна було б за приблизні гроші відпочити", — сказав виконавчий директор Української асоціації туристичних агенцій Павло Григораш.

Читайте також: Де відпочивають українці: названі три улюблені країни туристів

Популярні відео

Під час карантину українці активно подорожують п'ятьма напрямами. Це Туреччина, Єгипет, Домініканська республіка, ОАЕ та Мальдіви. Журналісти "Україна 24" проаналізували цінову політику відпочинку в кожній із цих країн. Відтак, найдешевшою виявиться подорож до Єгипту — від 3 тисяч гривень за 4 дні, найдорожчими — у 24500 грн — обійдуться вихідні на Мальдівах. За білий пісок на південно-азійському узбережжі український турист переплатить у восьмеро.

 Утім, хто хоче зекономити, може подорожувати Україною. Особливо в попиті західні та південні регіони. Відтак, найдешевшою буде поїздка до Чорнобилю — 1750 грн. А найдорожчим та вдвічі більшим за ціною буде візит до Одеси.

"Можна взяти тур одноденний, без ночівлі, він коштуватиме значно дешевше. Виїзд з вашого міста в інше місто — це від 300 грн і вище. Якщо це тур з ночівлею та харчування - це від 1,5 -2 тисяч" — сказала працівниця туристичної агенції Анна Ніколаєва.

Читайте також: Пропозицій буде більше — експерт про відновлення авіасполучення після карантину

Ще одним способом зекономити у перспективі може стати подорож літаком, оскільки уряд планує ввести нульовий ПДВ на внутрішні авіаперевезення. Відтак, це призведе до здешевлення квитків і збільшить туристичний потік у межах країни.
 
 2020 рік виявився  справжнім випробування для світової туристичної індустрії. Це й не дивно, адже  пандемія та карантин змусили відмовитись від подорожей. Не оминула криза і нас.  Зокрема, туристичний потік просто обвалився. Україну торік відвідали тільки 3 млн 400 тис. іноземців. Це у чотири рази менше, ніж 2019 року. Приїжджали переважно наші сусіди, найбільше громадян Молдови — понад 900 тисяч осіб, білоруси та росіяни.

Джерело Україна 24 Теги