Робота за кордоном: чому українці залишають країну і куди їдуть

"В Україні приблизно 10-11% безробітних", - зазначив Воскобойник

Робота за кордоном: чому українці залишають країну і куди їдуть

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі програми «Сьогодні Ввечері» на телеканалі «Україна 24» розповів, що підштовхує українців до пошуку роботи за кордоном.

«На сьогодні можна говорити, спираючись на дані Держстату, що у нас приблизно 10-11% від загальної кількості працездатного населення є безробітними, в реальних цифрах це приблизно 1,5 млн українців. Ця цифра змінюється плюс-мінус 200 тис. щороку, і говорити про те, що відбувається щось страшне, я б не став. Велика частина (80-90%) повертається, оскільки виїжджає на обмежений період, до пів року. Проте те, що у нас зросло безробіття, знизився рівень життя, підштовхує людей до пошуку роботи за кордоном», - зазначив експерт.

Читайте також: Заробітчан стає більше: експертка назвала найпопулярнішу країну

Популярні відео

Він наголосив, що країною номер один для заробітчан є Польща.

«Там працює приблизно 1-1,5 млн українців. Збільшення зарплат не відбувається за бажанням держави або конкретного роботодавця, збільшити можна тільки тоді, коли виросте ефективність праці і в країні йде економічне зростання. Не можна в Україні взяти і поставити, наприклад, як в Німеччині, по 3 тис. євро зарплати, це не відповідає економічному розвитку держави, і тому маємо те, що маємо. На сьогодні у нас мінімальна зарплата - 220 доларів, тоді як в Польщі - 750 доларів. Ця триразова різниця і виштовхує людей шукати роботу за кордоном», - заявив Воскобойник.

Читайте також: Карантин і заробітчани: експерт озвучив несподівані дані

Раніше нардепі з фракції "Батьківщина" Валентин Наливайченко розкритикував ідею Державної податкової служби оподатковувати грошові перекази заробітчан в Україну.

Джерело Україна 24 Теги