Ціни на продукти почнуть знижуватися — економіст назвав термін

Володимир Власюк розповів, які фактори вплинули на зростання цін

Ціни на продукти почнуть знижуватися — економіст назвав термін

Ціни на харчові продукти після Великодніх свят знизяться — про це заявив економіст Володимир Власюк в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Я думаю, що після свят підвищення цін припиниться. Воно вже припиняється, за останній тиждень вони вже так не ростуть, як росли до цього. На це впливає низка факторів. На мою думку, у нас об'єктивних причин для такого стрімкого зростання цін на ключові продукти не було. Ми знаємо, що на собівартість впливають, наприклад, ціни на бензин. Вони зросли з початку року десь на 8%. Впливає ціна електроенергії, впливає ціна таких ключових компонентів, як пшениця. Вона з початку року зросла незначно. А ціни на харчові продукти зросли сильно.

Можна було б подивитися на елемент штучного підвищення цін, тобто спекуляції. На жаль, чинник штучного нагнітання цін і бажання заробити в нашій країні працює без належної роботи інструментів, які це стримують", — сказав він.

Читайте також: Подорожчання продуктів: економіст розповів, що буде з цінами на Великдень

Популярні відео

Експерт розповів, які продукти можуть подешевшати після свят.

"Зупиниться зростання цін на яйця, вони найбільше зросли — на 25%, — цукор, соняшникову олію. Мені здається, всі базові продукти більше не повинні рости в ціні. Є люфт для зниження цих цін відсотків на 5. Овочі в міру приходу на ринок будуть дешевшати. І, звичайно, потрібно почекати завершення дій Антимонопольного комітету (за завищення цін в торговельних мережах - ред.)", — сказав він.

Раніше журналісти телеканалу "Україна 24" з'ясували, у скільки українцям обійдеться паска на Великдень-2021.

Джерело Україна 24 Теги