Міністр заспокоїв українців з важливого питання щодо пенсій

Владислав Криклій висловився про переведення пенсій на банківські картки

Міністр заспокоїв українців з важливого питання щодо пенсій

Міністерство соціальної політики запропонувало в обов'язковому порядку перевести пенсії на банківські карти, а Укрпошта запросила більше грошей за доставку пенсій. Міністр інфраструктури Владислав Криклій висловився про ситуацію в програмі "Україна з Тиграном Мартиросяном" на телеканалі "Україна 24".

Владислав Криклій: У таких проблемах не буває переможця. Хочу сказати, що перевести всіх на картку — це просто неможливо. Ми пройшли цю дискусію, цей непростий діалог. Тому що у нас тільки в 4% населених пунктів є банкомати, кажу про маленькі села, я вже не кажу про банківські відділення. Банкомати — це теж витратна історія. Банку невигідно утримувати банкомат в населеному пункті, де 100 осіб. Що робити пенсіонерам, які проживають в такому населеному пункті — їхати 60-100 км до найближчого районного центру? Ми не можемо допустити таких незручностей. Не хочу назвати це геноцидом, але це точно не назустріч нашим громадянам, а навпаки.

Тигран Мартиросян: Те саме, коли наша Укрпошта просить ще більше грошей за те, щоб нашим пенсіонерам привезти нашу пенсію - це теж десь ...

Владислав Криклій: З приводу перегляду тарифу (для доставки пенсій - ред.), ми зараз знаходимо компроміси. По-перше, був там невеликий перегляд тарифу...

Тигран Мартиросян: Однак це лягає на плечі пенсіонерів.

Владислав Криклій: Це лягає на плечі бюджету.

Читайте також: Ексміністр накинувся на голову "Укрпошти" через важливе питання щодо пенсій (відео)

Тигран Мартиросян: А гроші на доставку з ПФУ будемо брати?

Владислав Криклій: Абсолютно вірно. А дефіцит ПФУ покривається з бюджету, я вам нагадую.

Тигран Мартиросян: А бюджет — це чиї гроші, не наші з вами?

Владислав Криклій: У дуже багатьох країнах в цілому є програми з підтримки національних поштових операторів, тому що це соціальна програма.

Тигран Мартиросян: Я згоден, я не проти...

Владислав Криклій: Умовно Нову пошту ніхто соціальними зобов'язаннями не обкладає, вони займаються комерцією. А Укрпошта каже: так, комерція - це добре, але ось вам ще зверху соціальне навантаження.

Популярні відео

Читайте також: Ляшко назвав нововведення щодо пенсій "дурнуватим рішенням"

Тигран Мартиросян: Тут просто комплексно треба розібратися. Це як з "Укрзалізницею". Або УЗ і Укрпошта мають бути прибутковими бізнесовими підприємствами, або повинні виконувати соціальну функцію, і допомагати бізнесу — якщо це про УЗ, і допомагати пенсіонерам — якщо це про Укрпошту.

Владислав Криклій: Прекрасна ремарка. Тому вони повинні бути прибутковими організаціями, зокрема, та ж УЗ, де ми говоримо про розподіл. Соціальне завдання, якщо ми хочемо, щоб розвивався пасажирський напрямок, держава підставляє плече і вкладає, інвестує ці гроші. Німеччина, Італія, Франція — у всіх цих країнах пасажироперевезення збиткові, і вони їх дотують, тому що держава турбується про громадян і хоче підтримувати належний рівень якості цих перевезень. Те саме і в питанні доставки пенсій і будь-яких соціальних виплат.

Тигран Мартиросян: Давайте заспокоїмо наших глядачів, тобто поки переведення на картки не буде, найближчим часом пенсії пенсіонери отримуватимуть так, як і отримували...

Владислав Криклій: Укрпошта працює, карткові продукти будуть у тих, кому це зручно.

Раніше ексміністр соціальної політики Андрій Рева розповів, що в Україні скоро не буде з чого виплачувати пенсії.

Джерело Україна 24 Теги