Свинина дорожчатиме — українцям дали корисну пораду

Ціни на м'ясо зростають, експерти розповіли про причини

Свинина дорожчатиме — українцям дали корисну пораду

До Великодня залишається пів місяця. Дбайливі господарі та господині вже прицінюються до м'ясних виробів, які у святковому кошику займають левову частку витрат. Що зараз відбувається з цінами та прогнози на найближчі дні — в сюжеті програми "Економіка" на каналі "Україна 24".

М'ясний павільйон — свята святих українського ринку. Тут і продукт домашній, і ціни нижчі, ніж у супермаркетах, і поторгуватися можна. Фермер Василь має в господарстві десяток свиней, тому торгує виключно домашнім м'ясом. Втім, продавець скаржиться, зараз тримати худобу вкрай важко.

"Корми зараз дуже дорогі. Фактично зараз невигідно тримати свиней", — говорить він.

Читайте також: Подорожчання продуктів в Україні: економіст розповів, що буде з цінами на Великдень

Популярні відео

Перекупники та переробники купують свинину в живій вазі в середньому по 45 грн за кг. Тому один кабанчик обходиться у 8-9 тисяч гривень. До цієї суми додають витрати на транспортування, квартплату, місце поставки й сезонний попит. Тому на прилавках продукт лежить вже за ринковою ціною. Зараз 1 кг свинини продають за 100 грн.

"Якщо м'ясо в середньому 100 грн, то на Великдень воно має піднятися. А потім воно стане на місце. За попитом. Гомілки й все таке на холодець буде в попиті. Щоправда, зараз не такий ажіотаж. Зараз люди значно бідніше живуть і економлять", — розповів фермер Василь.

Читайте також: Деякі продукти можуть подешевшати — експерт назвав терміни

Такої самої думки й аналітики асоціації "Свинарі України". Вони прогнозують перед Великоднем подорожчання м'яса на 12%. Водночас економісти заспокоюють, що після травневих свят ціни повернуться.

"Відповідно, якщо плануєте купувати свинину на ринках, не зволікайте до останнього дня перед Великоднем", — говорить віцепрезидентка асоціації "Свинарі України" Олександра Бондарська.

Експертка зазначає, що цього року споживач віддає за кілограм свинини на 3-5 грн менше, ніж торік, адже доходи українців під час пандемії знизилися. Тоді максимальна вартість становила 133 грн за кг. Зазначимо, що скупитися на ринку вигідніше, тому що в супермаркетах таке само м'ясо обійдеться на 8 гривень дорожче.

Джерело Україна 24 Теги