Ляшко назвав нововведення щодо пенсій "дурнуватим рішенням"

Пенсіонери в селах хвилюються про те, як отримуватимуть свої пенсії після обов'язкового переведення на рахунок у банку

Ляшко назвав нововведення щодо пенсій "дурнуватим рішенням"

По пенсію доведеться йти до банкомата. З вересня українці, які отримують пенсії чи соціальну допомогу, мусять мати банківський рахунок. Додому до більшості пенсіонерів листоноші більше не ходитимуть. Що буде з грішми тих, хто рахунок не відкриє, і як отримати виплату людям у селах, де нема банкоматів, — у сюжеті каналу "Україна 24".

В селі Стрижівка Житомирської області, за 100 кілометрів від Києва, обговорюють останні новини про пенсії. Восени листоноша перестане приносити гроші по домівках, і отримувачам треба відкрити банківські рахунки. Банкомату в селі немає. Найближчий за 8 кілометрів. Люди обурені, бо їздити в район зможе не кожен. 

"Не можна добратися. У нас маршрутка не ходить. А тут коли йде повз село, раз візьме, а другий раз може й висадити. А наймати таксі, треба заплатити 200 гривень туди й назад приїхати", — каже пенсіонерка Раїса Прокопчук.

Хвилюються і працівниці сільської пошти, які розносять пенсію трьом сотням селян. Бояться залишитися без роботи. Переживаннями своїми діляться з лідером Радикальної партії Олегом Ляшком, який заїхав до Стрижівки дорогою до Житомира.  

"Ті, хто приймали ці дурнуваті рішення про те, щоб сільські пенсіонери їздили до банку, нехай вони сядуть на місце цього сільського пенсіонера і зимою попробують доїхати до банку", — заявив Ляшко.

Читайте також: Не розуміють реального життя — Ляшко розкритикував важливе рішення щодо пенсій

Політик зовсім не проти інновацій на селі, але вважає, що спершу варто створити зручну інфраструктуру та умови для пенсіонерів, аби їм під час пандемії не довелося їхати за десяток кілометрів, щоб зняти гроші. 

"13 мільйонів українців взагалі не мають доступу до банківської інфраструктури. У нас за статистикою на 1000 людей 4 банкомати", — сказав Олег Ляшко.

Популярні відео

Третина українців не має зараз доступу до банкоматів, підтверджують у Міністерстві соцполітики. Та зміни не скасують. Від осені доставку пенсій додому збережуть лише для окремих категорій: з інвалідністю першої групи, тим кому за 80, і тим, хто потребує стороннього догляду. Решта пенсіонерів мають звернутися до будь-якого банку і відкрити там рахунок. Йти до Пенсійного фонду не треба, банк сам передасть туди інформацію. Тим, хто рахунок не відкриє до 1 вересня, банк призначать автоматично. 

"Пенсійний фонд тоді ініціюватиме про відкриття рахунку такій людині в Ощадбанку, який є уповноваженим банком. І далі нарахування пенсій будуть проводитися на цей особовий рахунок, і повідомлятимуть, де шукати пенсію", — розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Виплати на рахунок - вигідніше, бо люди не будуть прив'язані до графіка листоноші, вважають у Мінсоцполітики. А пенсіонерам, які живуть у селах, де немає банкомата, урядовці радять освоювати безготівкову оплату — через смартфон чи комп'ютер.

Джерело Україна 24 Теги