В Україні перевірять нардепів з біткоїнами в деклараціях: "Це виклик теперішнього року"

"Поточного року ми вже розпочали 375 перевірок", - заявив Сухоставець

В Україні перевірять нардепів з біткоїнами в деклараціях: "Це виклик теперішнього року"

Заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Роман Сухоставець в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» розповів про те, як перевірятимуть законність декларування біткоїнів чиновниками та політиками.

«Звісно, біткоїни – це виклик поточного року для Нацагентства. Відповідно до вимог законодавства, суб’єкти декларування, чиновники мають задекларувати усе наявне у них майно, зокрема і біткоїни. Вже в ході перевірки уповноважені особи Нацагентства будуть перевіряти, чи дійсно інформація щодо задекларованих біткоїнів відповідає дійсності. Вже за результатами перевірки ухвалюватимуться ті чи інші рішення», - зазначив чиновник.

Читайте також: "Слуга народу" про декларації чиновників: чекаємо десятки кримінальних справ з покараннями

Популярні відео

Він розповів, як перевіряється наявність готівки, зокрема і криптовалюти.

«Для цього ми перевіряємо попередні періоди, порівнюємо доходи самого суб’єкта декларування, членів родини. Обов’язково ми зв’язуємося із суб’єктом декларування, щоб він зміг надати нам ті чи інші пояснення. Ми ставимо питання, якщо бачимо аномальне збільшення чи зменшення готівкових коштів або криптовалюти. Цього року ми вже розпочали 375 перевірок, в деяких деклараціях ми вже бачимо наявність криптовалют. Перевірка триватиме 120 днів, після чого ми дізнаємося перші результати перевірок, почуємо пояснення суб’єкта декларування і порівняємо, що ж там відбувалося в деклараціях попередніх періодів і звідки з’явилися ці активи», - заявив Сухоставець.

Читайте також: Побачимо багато цікавого - глава НАЗК розповів про декларування доходів-2021

Нагадаємо, в деклараціях про доходи за 2020 рік 652 чиновники задекларували 46 351 біткоїн на 75 млрд грн, серед них є і народні депутати. Депутатка Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" запідозрила їх у шахрайстві.

Джерело Україна 24 Теги