Відрізнити не можна - експерт розповіла, який із молокопродуктів підробляють найчастіше

За словами віцепрезидента Асоціації виробників молока, в разі сумнівів потрібно звертатися до Держпродспоживслужби

Відрізнити не можна - експерт розповіла, який із молокопродуктів підробляють найчастіше

Вершкове масло є молочним продуктом, який найчастіше підробляють. Про причини цього в ефірі програми "Сьогодні Вранці" на каналі "Україна 24" розповіла віцепрезидент Асоціації виробників молока Анна Лавренюк

"Інтерес недобросовісних виробників молочної продукції саме до масла пов'язаний насамперед з тим, що це продукт, який є найдорожчим, вимагає найбільше молочної сировини - для того, щоб зробити кілограм продукції жирністю 82,5%, потрібно 20-25 кг молока. Фальсифікація такого продукту найвигідніша з точки зору махінаторів. І на око звичайний споживач не може визначити, чи має він справу з натуральним продуктом, чи з фальсифікатом, і це створює сприятливі умови", - сказала Лавренюк.

Читайте також: "Краще в супермаркеті": експерт дав пораду, як вибирати олію

Популярні відео

За словами експерта, незважаючи на фальсифікації, в Україні достатньо якісної продукції.

"Сміливо можемо переконати наших споживачів: в Україні якісної та безпечної молочної продукції достатньо. На сьогодні активно працюють і переробні компанії, і виробники молока над тим, щоб виробляти якісні, смачні, безпечні молочні продукти, щоб задовольнити всі потреби і інтереси споживачів", - сказала Лавренюк.

Читайте також: Засуха в Україні вплинула - експерт розповіла, що буде з молоком і маслом

Експерт порадила в разі сумнівів звертатися до Держпродспоживслужби.

"Ні фальсифіковане масло, в якому замінили жирову складову замінником немолочного походження, іноді невідомого, ні сир, де замінений молочний білок, ви не зможете відрізнити самостійно. Але якщо ви бачите такі продукти на стихійних ринках, в переходах, у симпатичної жіночки, яка радить купувати, - не ведіться на такий обман. Якщо у вас є сумніви, чи купили ви натуральний молочний продукт, ви можете звернутися до Держпродспоживслужби, буде ініційовано розслідування і стягнуто штраф. Але це ви зможете зробити тільки при наявності чека, який вам точно не дасть симпатична жіночка в переході", - сказала Лавренюк.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" технолог з переробки і випуску масложирової продукції Сергій Дмитрук розповів, що нерафіновану соняшникову олію не можна використовуватися для смаження.

Джерело Україна 24 Теги