Українці наростили борги за комуналку: чи відбиратимуть квартири у боржників

У постачальника послуг є всі інструменти для стягнення заборгованості

Українці наростили борги за комуналку: чи відбиратимуть квартири у боржників

Експерт з питань ЖКГ Олег Голубенко розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24", чи можуть в українців забирати квартири через борги за комунальні послуги.

"Це досить тривала процедура. Насправді можуть забрати. Для цього є всі інструменти, всі механізми в постачальника. Постачальник може в спрощеному порядку подати безпосередньо до суду й отримати судовий наказ на стягнення заборгованості. Після того як цей судовий наказ не буде оскаржений безпосередньо самим боржником, споживачем, який заборгував за житлово-комунальні послуги, то в такій ситуації матеріали передаються до виконавчої служби, і виконавча служба може проводити цілий комплекс заходів – заарештовувати рахунки, обмежувати боржнику деякі можливості, права, заарештовувати майно зокрема", - пояснив він.

Читайте також: Субсидія не врятує — економіст про борги за "комуналку"

Популярні відео

Водночас експерт уточнив, що "про квартиру навряд чи йдеться, тому що розмір заборгованості має бути співставний з вартістю житла".

"Тим більше є в законодавстві ціла низка можливостей щодо захисту самих мешканців, зокрема коли йдеться про наявність зареєстрованих неповнолітніх дітей у помешканні тощо. Тут проблема досить серйозна, комплексна. Потрібно не допускати боргів, а державі робити все можливе для того, щоб надалі щонайменше ці борги не накопичувались", - зазначив Голубенко. 

Читайте також: Оформлення субсидій на комуналку: в Кабміні зробили важливе роз'яснення

Нагадаємо, борг українців з оплати послуг ЖКГ наприкінці лютого зріс до позначки 82,1 млрд грн, що на 1,1 млрд грн більше, ніж у січні.

Раніше економіст Андрій Новак в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що конфіскація квартир українців через борги неприпустима.

Джерело Україна 24 Теги