Не розуміють реального життя — Ляшко розкритикував важливе рішення щодо пенсій

Олег Ляшко прокоментував рішення про перерахування пенсій на банківські картки

Не розуміють реального життя — Ляшко розкритикував важливе рішення щодо пенсій

З 1 вересня 2021 року майже всі пенсіонери отримуватимуть пенсії через банки — на картку. Це рішення прокоментував лідер Радикальної партії Олег Ляшко в програмі "Час Голованова" на каналі "Україна 24".

"Реальна ситуація в країні така, що від цих рішень у першу чергу страждають пенсіонери, і найбільше страждають пенсіонери в селі. Я коли готувався до ефіру, то спеціально взяв статистику. Уряд видав постанову №277 від 29 березня 2021 року про те, що всі пенсіонери, які отримували пенсію вдома через листонош, тепер примусово переходять, крім інвалідів і тих, кому за 80, на банківські рахунки. Подивімось, яка ситуація з тими банківськими рахунками. За минулий рік в Україні закрилося 870 банківських відділень. З них Ощадбанк закрив 490 відділень, ПриватБанк - 211. Далі, банки присутні у 3,9% населених пунктів України, а банкомати — в 4% населених пунктів. Понад 13 млн українців не мають доступу до банків", — сказав він. 

Читайте також: Субсидія не врятує — економіст про борги за "комуналку"

Популярні відео

Ляшко розповів, як саме введення карток ускладнить життя пенсіонерам.

"Уявіть собі пенсіонера 70-80 років, який отримає банківську картку. Куди її вставити? В селі нема, треба їхати в райцентр, заплатити за автобус гривень 30 туди й 30 назад, щоб поїхати вставити картку в банкомат. А сьогодні "корона", всі ці обмеження, де ця людина отримає пенсію? Тому насправді, коли вони говорять, що наближають доступ (до послуг — ред.), вони навпаки - відрізають людей від отримання пенсії. До того ж зараз пенсію приносить листоноша, потім перестане. Мінімум 10 тисяч листонош в Україні будуть звільнені.

Уряд і Мінсоцполітики говорить, що зменшаться витрати на доставку пенсії, а насправді вони тільки зростуть. Звільниться 10 тисяч листонош, їм потрібна буде допомога з безробіття, дотації Укрпошті, яка стане збитковою. А скільки треба мільярдів, щоб провести інтернет по країні? Банкомат же просто так не працює, йому потрібен інтернет. А в нас половина країни без інтернету. А скільки треба в кожному райцентрі охорони біля банкоматів поставити? Бо вночі прийдуть, витягнуть - і нема ані пенсій, ані банкомату, нічого. Насправді це сидять космонавти, які сидять у Києві та вигадують прожекти, не розуміючи реального життя", — сказав він.

Раніше ексміністр соціальної політики Андрій Рева розповів, що в Україні скоро не буде з чого виплачувати пенсії.

Джерело Україна 24 Теги