Україні загрожують проблеми з незалежністю - нардепка про ситуацію в енергетиці

Країна повинна негайно навести лад в енергетичній системі, вважає Вікторія Гриб

Україні загрожують проблеми з незалежністю - нардепка про ситуацію в енергетиці

Україна через імпорт електроенергії з Росії може втратити енергетичну незалежність й отримати проблеми зі своїм суверенітетом.

Про це розповіла в ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" позафракційна народна депутатка Вікторія Гриб.

За її словами, 1 млрд грн уже пішов з енергосистеми України до бюджетів Білорусі та Росії, "і незрозуміло, скільки ще піде".

"Сьогодні розглядали питання шахтарів, вугільної галузі – люди не отримують зарплату, заборгованість перед шахтарями становить більш як один млрд грн. Люди не отримують зарплати, їм немає на що жити. Їхні дружини вже виходять на страйки, бо немає чим годувати дітей. Ситуація дуже критична", - додала вона.

Читайте також: Загроза для енергобезпеки України: в НАНУ запропонували вихід

За її словами, якщо сьогодні не навести лад в енергетичній системі, "ми можемо позбутися енергетичної незалежності, що призведе і до проблем з політичною незалежністю країни".

Популярні відео

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Росії до України здійснювався з жовтня 2019 до березня 2020 року, після чого був припинений. Всього Україна закупила понад 1 млрд кВт-год електроенергії. Імпорт електроенергії став причиною масштабної кризи на енергоринку і збитків українських енергокомпаній.

1 лютого 2021 року стало відомо, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії.

Джерело Україна 24 Теги