Зеленський підписав закон про пакунок малюка: подробиці від чиновниці

У соцслужбі розповіли, як видається пакунок малюка і в яких випадках замість нього дадуть гроші

Зеленський підписав закон про пакунок малюка: подробиці від чиновниці

Президент Володимир Зеленський підписав закон про закупівлю "пакунків малюка" через ProZorro. З чого складається пакунок та як і де його отримати, розповіла головна спеціалістка Національної соціальної сервісної служби України Наталія Стрельченко у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Першочергово пакунок малюка на сьогодні — це натуральна форма, тобто речі, які видаються родині, в якій з'явилася дитина. Лише з незалежних від отримувача причин, наприклад, не було пакунка в наявності на дату виписки з пологового будинку і не було за місцем проживання, видається грошова компенсація у вартості такого пакунка. 

Якщо мама при виписці з пологового будинку не отримала пакунка малюка, подається заява на його отримання або грошову компенсацію до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, тобто за місцем перебування батьків", — сказала вона.

Читайте також: Субсидія не врятує — економіст про борги за "комуналку"

Популярні відео

Стрельченко розповіла, який розмір компенсації у разі неотримання пакунка.

"Наразі є два порядки, затверджені урядом: порядок забезпечення пакунком малюка в натуральній формі та грошової компенсації. Оскільки ми знаємо, що підписаний закон, будуть внесені відповідні зміни в урядові постанови. На сьогодні грошова компенсація затверджена і зафіксована як три прожиткові мінімуми. Після внесення змін, я думаю, так і залишиться", — сказала вона.

Чиновниця додала, що з моменту народження дитини мати має 12 місяців на те, щоб звернутися за пакунком або компенсацією.

Нагадаємо, у липні 2020 року уряд хотів відмовитися від роздачі пакунків малюка, а замість цього виплачувати гроші.

Джерело Україна 24 Теги