Економіст розповів, як звичайний українець відчуває інфляцію

Павло Кухта розповів, на чому позначиться інфляція для рядового споживача

Економіст розповів, як звичайний українець відчуває інфляцію

Як звичайна людина відчуває інфляцію, розповів економіст Павло Кухта в програмі "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24".

"Звичайний споживач, може, і не відчує різницю. Швидше, він побачить різницю на якихось товарах, які він купує. Ми з вами насправді не середньостатистичні люди. Інфляція — це така середня температура по палаті... А насправді кожен з нас споживає різні товари, дивиться на різні цінники в магазинах, і вони можуть сильно змінюватися. Для когось може бути сильне зростання цін, тому що він, наприклад, купує імпортні яблука, а для когось особливо і не зростуть, тому що він купує українську гречку, і з нею все буде гаразд", — сказав він.

Читайте також: Банки бояться видавати іпотеку — банкір пояснив чому

Популярні відео

За словами експерта, для пересічної людини значення має не інфляція як така.

"Кожен з нас відчуває по-своєму, ми відчуваємо інфляцію як макроекономічний показник не прямо, а у вигляді вартості кредитів, дозволяємо чи ні собі іпотеку, інфляція закладається в кредити. Ми її відчуваємо у вигляді того, що немає такої кількості робочих місць, немає можливості знайти роботу, підвищити свій дохід. Тому для нас важливо не стільки 6-7% цієї інфляції в побутовому сенсі, для нас важливо, щоб була в Україні вибудувана система, коли інфляція під контролем, невисока, економіка стабільна, і ми можемо років на 5 вперед прогнозувати, що буде, і спокійно будувати плани", — сказав він.

Раніше економіст Олег Пендзин розповів, чому навіть за наявності субсидії на комунальні послуги може накопичуватися заборгованість.

Джерело Україна 24 Теги