Банки бояться видавати іпотеку — банкір пояснив чому

Сергій Фурса розповів, чому іпотечна програма не впливає на економіку

Банки бояться видавати іпотеку — банкір пояснив чому

В українських банків немає стимулу кредитувати іпотеку — про це розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Зараз за рік у нас на ринку нерухомості укладається 300 тис. договорів. 8 тис. договорів іпотеки — це 3% з того, що відбувається на ринку нерухомості. Це ніяким чином не вплине на систему, економіку, процеси. Наприклад, у США у 2019 році 95% всіх договорів на ринку нерухомості відбувається із залученням банку. Таким чином, поки у нас не буде домінувати банківське кредитування за будь-яких умов купівлі-продажу нерухомості, у нас не буде ефекту, і ми не зможемо сказати, що іпотечні програми впливають на економіку.

Потрібно, щоб це була не штучно створена програма з 7%, яка несистемна, а просто штучно створили, і думаємо, що це якось допоможе полетіти. Ні, не полетить, воно так не працює. Повинні бути створені спільні ринкові умови такі, щоб банки не боялися видавати кредити", — сказав він.

Читайте також: Чи забиратимуть в українців квартири за борги: економіст дав відповідь

Популярні відео

Фурса пояснив, чому банки не хочуть видавати кредит на житло.

"Зараз у чому проблема? У банків повно грошей, створювати можна багато додаткових послуг, у банків 200 млрд ліквідності, але вони просто не кредитують, вони бояться. І наступного тижня депутати ухвалять законопроєкт, який вб'є іпотеку на багато років, а саме - продовжать мораторій на старі іпотечні кредити, щоб банки не могли забрати. Банкам чітко показують, що вони незахищені й нічого не зможуть зробити як за старими, так і за новими кредитами, це дестимулює банки дивитися в цей бік", — сказав він.

Раніше економіст Борис Кушнірук розповів, чому немає сенсу стимулювати видачу іпотеки.

Джерело Україна 24 Теги