Виплачувати пенсії не буде з чого — ексміністр вказав на серйозну проблему

Андрій Рева розповів, скільки українців платять внески до Пенсійного фонду

Виплачувати пенсії не буде з чого — ексміністр вказав на серйозну проблему

Накопичувати кошти на пенсії в Пенсійному фонді нема з чого — про це заявив у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" ексміністр соціальної політики Андрій Рева.

"24 млн осіб у нас працездатного віку. Внески платять 10,5 млн. З 10,5 млн - 4 млн платять мінімальну зарплату. Скажіть, яке може бути накопичення? Що накопичать навіть ті, хто платить? Друге питання: що робитимуть ті 14 млн, які не накопичили? Вони в 60 років прийдуть до держави, держава скаже: "Ты все пела, это дело, так пойди же попляши", чи шукатиме гроші, щоб їх забезпечити? Чи не краще сьогодні подумати про те, як зробити так, щоб ці люди були застраховані, щоб за них роботодавці платили внески, і щоб розмір цих внесків був адекватний", — сказав він.

Читайте також: В Україні змінять порядок отримання пенсій: що чекає на пенсіонерів

Популярні відео

Рева підрахував, який розмір пенсії вийде з відрахувань.

"Ці 4 млн, які сьогодні платять внески до солідарної системи, вони на місяць платять 1320 грн. У мене просте запитання: яка у них буде пенсія? Чому сьогодні при середній зарплаті 12 тис. грн фактично вони виплачують з 6? Якби у них було 12 тис., у них би середня пенсія була при 35 роках стажу не менше 4 тис. грн, це був би реальний прожитковий мінімум. Але вони платять з мінімальної. І ще сьогодні нам розповідають, що якщо відкладуть на накопичувальну, то житимуть так, що небесам стане спекотно", — сказав він.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, чи можуть українці мати середню пенсію 7 тисяч гривень.

Джерело Україна 24 Теги