Експерт розвіяв міфи про небезпеку популярного продукту: Є багато хибних думок

Експерт оцінив можливість отруєння рибною консервою

Експерт розвіяв міфи про небезпеку популярного продукту: Є багато хибних думок

Рибні консерви при виробництві проходять термічну обробку, яка знищує шкідливі бактерії в продукті та виключає можливість отруєння. Крім того, готова продукція потрапляє на експертизу, яка перевіряє можливу шкоду для здоров'я споживача.

Про це розповів в ефірі програми "Споживач має право" на телеканалі "Україна 24" експерт у рибній галузі Роман Солошенко, оцінюючи можливість отруєння рибною консервою.

"Є дуже багато хибних думок щодо виробництва рибних консервів. Промислове виробництво, до якого відносяться конкретні рибні консерви, має повністю замкнений цикл, який передбачає мінімум п'ять, а то й шість етапів контрольних точок виробництва", - розповів він.

Читайте також: Українців попередили про підроблений продукт: Купуєте воду і рослинний білок

За словами експерта, "скарги на можливість отруєння необґрунтовані".

"По-перше, консерви виробляються за температури 120 градусів, це контрольна точка безпеки. За такої температури вони варяться від 50 до 90 хвилин. За цей час усі шкідливі бактерії повністю зникають. З приводу ботулізму я б хотів пояснити. Ботулізм - це бактерія, яка зникає, якщо витримується режим автоклавування, це один з процесів приготування рибних консервів. Після того як рибу кладуть у банку і закривають, вона надходить в автоклав, де вона вариться за температури 120 градусів, це дозволяє повністю виключити можливість потрапляння ботулізму", - зазначив Солошенко.

Популярні відео

Читайте також: Небезпечно для здоров'я – покупцям розповіли про пельмені "з сюрпризом"

За його словами, ботулізм можливий, "якщо сталася розгерметизація на якомусь етапі, коли продукт вже надійшов до супермаркету, відбулося якесь механічне пошкодження банки".

Також Солошенко прокоментував інформацію з приводу нібито наявності ртуті в консервах з тунцем:

"Ртуть - це не проблема, її практично там немає. Вся продукція - це екосировина, вона діагностується на вміст важких металів. І є певні норми, які виключають потрапляння таких речовин у рибні консерви. На заключному етапі, коли продукція вже виготовлена, зразки передаються до Держспоживнагляду, який робить експертизу і висновок за всіма параметрами, які є критичними для здоров'я".

Раніше керівниця ГО "Споживча довіра" Олена Куликова в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як відрізнити підроблений сир у магазині.

Джерело Україна 24 Теги