Підтримка іпотеки в Україні не має сенсу — економіст назвав три причини

Борис Кушнірук розповів, за яких умов іпотека може бути дійсно масовою

Підтримка іпотеки в Україні не має сенсу — економіст назвав три причини

У лютому 2021 року банки видали іпотеки на 500 млн гривень, це на 40% більше, ніж в січні. Ці гроші громадяни відправляють в основному на вторинний ринок житла. Ситуацію прокоментував економіст Борис Кушнірук в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Я взагалі досить скептично ставлюся до моделі сприяння іпотеці, тому що потрібно глибше розуміти, в чому проблема. Масова іпотека має сенс тільки тоді, коли, по-перше, ставка зберігається на рівні 3-5% річних, причому на весь час цього кредиту, а по-друге, термін. Звичайний термін на Заході 25-30 років, тому що тоді щомісячний платіж стає менше.

І є третя складова. У нас все економічне життя формується навколо 2-3 ділових центрів, і таким чином, стимулювання іпотеки буде приводити до того, що іпотека буде дорожчати, а житло — ставати все менш доступним, тому що там буде стимулюватися попит", — сказав він.

Читайте також: Українців хочуть захистити при покупці квартир: "слуга народу" розповіла деталі

Популярні відео

Експерт пояснив, що потрібно робити, щоб іпотека дійсно була масовою.

"Насправді шлях до розвитку іпотеки повинен бути іншим. По-перше, потрібно, щоб ділова активність була не тільки у 2-3 центрах. Щоб більше міст, особливо малих і середніх, щоб звідти люди не виїжджали. Якщо там будувати житло, то воно буде в рази дешевше, ніж у великих містах. Друге — наголошую, в економіці зараз немає тих довгих грошей, на 25-30 років, щоб була дійсно масова іпотека, як при нормальній економіці", — сказав він.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів спростив умови надання іпотеки під 7%.

Джерело Україна 24 Теги