Краще, ніж нічого - експерт оцінив допомогу підприємцям на карантині

Допомога від Кабміну стимулювала багатьох підприємців вийти з тіні

Краще, ніж нічого - експерт оцінив допомогу підприємцям на карантині

Фізичні особи-підприємці (ФОП), які зазнали збитків через посилення карантину в Україні, вже можуть подавати заявки на отримання допомоги в розмірі 8 тис. грн.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів голова Ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко.

"Вже можна подавати такі заявки, і ми вже мали нагоду робити це раніше, тому що була допомога держави надана ще в минулі місяці. Той, хто її отримав, знає, як це робити. Йому це простіше. І багато хто отримає. Звичайно, за нашими підрахунками, це не покриє і 10% тих втрат, яких зазнали фізичні особи-підприємці внаслідок COVID-19 і тих заходів, які були вжиті – зупинку бізнесу тощо. Але, як кажуть – хоч щось краще, ніж нічого. Тому, безумовно, всі прагнутимуть до того, щоб отримати ці кошти", - зазначив Козаченко.

Читайте також: У Зеленського пообіцяли допомогу ФОПам у зв'язку з карантином: названо суму

Популярні відео

За його словами, багато місцевих органів влади готові допомагати підприємцям, "але це ті, які в першу чергу мають позитивне сальдо у своєму бюджеті".

"Є багато зараз тих, кому не вистачає коштів, і в першу чергу це пов'язано знову ж таки з тими обмеженнями, проблемами, які мають місце. В них немає резервів, які вони можуть використати, щоб додати трошки більше цим підприємцям, які їм і формують місцевий бюджет", - пояснив голова Ради підприємців при Кабміні.

Читайте також: Допомога ФОПам на карантині: міністр озвучив терміни виплат

Козаченко додав, що допомога ФОПам, попри малий розмір, стимулювала багатьох вийти з тіні й зареєструватися, щоб мати право її отримувати. На його думку, це "позитивний крок, але в цілому дуже мізерна підтримка".

Нагадаємо, 22 березня в центрі Києва пройшла акція протесту підприємців проти посилення карантину.

Джерело Україна 24 Теги