У Києві візьмуться за таксистів, які підняли ціни через локдаун: що їм загрожує

АМКУ ініціював розслідування щодо Uber, Bolt і Uklon

У Києві візьмуться за таксистів, які підняли ціни через локдаун: що їм загрожує

Антимонопольний комітет України візьметься за таксистів, які після запровадження локдауну в Києві та обмеження руху громадського транспорту в кілька разів підвищили ціни на перевезення. Компаніям-перевізникам загрожують великі штрафи.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів глава київського територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький.

"Ми отримали багато скарг від киян щодо цін на перевезення в понеділок. Ми можемо констатувати, що вчора ввечері й сьогодні ціни стабілізувалися. Компанії-перевізники, в першу чергу я маю на увазі організаторів перевезень за мобільними додатками - це Uber, Bolt та Uklon, одночасно підняли ціни не на 20-30 грн, навіть не удвічі, а в чотири рази. Тому ми перевіряємо цю ситуацію на ознаки порушення конкурентного законодавства, а саме – координації антиконкурентних узгоджених дій", - заявив Хмельницький.

Читайте також: Локдаун у Києві вплине на роботу Пенсійного фонду: що чекає на пенсіонерів

Популярні відео

Як зауважив представник АМКУ, у разі доведення порушення конкурентного законодавства компанії можуть отримати штраф до 10% від доходу за минулий рік.

"У разі, якщо ми вивчимо ринок і побачимо, що він конкурентний, компанії ведуть чесну конкурентну боротьбу, то ми про це теж публічно заявимо. Розслідування буде 3-4 місяці, я сподіваюсь. Дві компанії мають іноземних керівників, є нерезидентами, тому трохи довше це розслідування проходитиме", - сказав він.

Читайте також: Київ через коронавірус опинився перед вибором - лікар про локдаун

Раніше радник глави МВС Володимир Мартиненко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як поліція штрафує порушників локдауну в Києві.

Джерело Україна 24 Теги