Нафта дешевшає: експерт пояснив, що відбувається з цінами на бензин

Леонід Косянчук назвав два чинники, від яких залежить ціна пального

Нафта дешевшає: експерт пояснив, що відбувається з цінами на бензин

На світовому ринку дешевшає нафта. Як це вплине на ціни на бензин в Україні, розповів експерт паливного ринку Леонід Косянчук в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"У нас в Україні ціни на нафтопродукти залежать від двох чинників: ціни на європейському ринку, оскільки ми інтегровані у світову економіку, і курсу Національного банку. На сьогодні курс НБУ поводиться більш-менш пристойно, чого не скажеш про зовнішній ринок. Він працює непрогнозовано в період коронавірусу і карантинних обмежень. Повинні б ціни падати, як було минулого року, вартість бензину була 154 долари, а сьогодні 628", — сказав він.

Читайте також: "Це нормальна інфляція": у Зеленського сказали, як виростуть ціни у 2021 році

Популярні відео

При цьому, за словами експерта, ціни однак виросли.

"Європейський ринок піднявся, у нас десь на 14% піднялися ціни. Якщо ми говоримо про котирування нафти, це для нас взагалі ні про що. На ринку це позначиться вже приблизно в другій половині червня - липні. Орієнтуватися на ціни на нафту не потрібно", — сказав він.

Додамо, нафта у світі почала дешевшати після значного зростання на попередніх торгах. Це відбувається на тлі угоди ОПЕК поступово послабити обмеження видобутку з травня по липень. Вартість червневих ф'ючерсів на нафту Brent знизилась на 64 центи й нині становить 64 долари 22 центи за барель. А от ціна ф'ючерсів на травень на електронних торгах нью-йоркської біржі знизилася на 58 центів — до 60 доларів 87 центів за барель.

Раніше економіст Олег Пендзин розповів, як зміняться ціни на продукти.

Джерело Україна 24 Теги