Пенсійний вік підвищувати не можна — ексміністр назвав причину

Андрій Рева розповів, чому в Україні зріс пенсійний вік для жінок і чи можна його підвищувати далі

Пенсійний вік підвищувати не можна — ексміністр назвав причину

В Україні з 1 квітня підвищився пенсійний вік. Для чого це було зроблено, розповів у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" ексміністр соціальної політики Андрій Рева.

"Підвищення пенсійного віку для жінок - це була ідея уряду Миколи Азарова. Це було зроблено у 2011 році. Вони, проводячи пенсійні зміни, передбачили, що пенсійний вік для жінок, який тоді становив 55 років, буде підвищуватися поступово, поетапно, до 60 років. Її не зупиняли, тому що це не просто реформа сама по собі. Це була частина домовленостей з Міжнародним валютним фондом. І якщо вони були підписані ще у 2011 році, то погодьтеся, що в 2017-18-19 році переглядати їх було недоречно. Мова про те, що зараз ця реформа просто завершилася", — розповів він.

Читайте також: Прожитковий мінімум потрібно збільшити: міністерка назвала чотири пріоритетні групи

Популярні відео

На думку Реви, зараз пенсійний вік підвищувати не можна.

"МВФ і від нас вимагав підвищення пенсійного віку в 2017 році, але ми на це категорично не пішли. Тому що тривалість життя українців, на мою думку, не дозволяє ставити питання про підвищення пенсійного віку. А по-друге, у нас є достатньо резервів, щоб вирішити проблеми фінансування Пенсійного фонду за рахунок зменшення тіньової економіки. З 24 млн осіб працездатного віку, які є в Україні, єдиний соціальний внесок сплачують 10 млн, ще за 3 млн платить держава", — сказав він.

Раніше міністр соціальної політики Марина Лазебная назвала умови, за яких українці зможуть розраховувати на пенсію в 7 тисяч гривень.

Джерело Україна 24 Теги